Bayramınız Mübarek Olsun
Ali Murtaza DİRİCAN

Ali Murtaza DİRİCAN

Editörün kaleminden

Bayramınız Mübarek Olsun

30 Mayıs 2019 - 22:19 - Güncelleme: 30 Eylül 2019 - 19:14

 

Kadir Gecenizi peşinden gelecek Ramazan bayramınızı tebrik ediyorum. Ülkemiz ve İslam âlemine, hayırlar getirmesini rabbimden niyaz ediyorum.

Bayramlarımız bayram olmaktan çıktı. Sıla-i rahim, eş, dost, akrabaları ziyaret etmek, onları hal ve hatırlarını sormak, onlarla sohbet etmek, çocukları sevindirmek, bayramı bayram gibi yaşamak heyhat nerede, konuşmaya başladığımızda nerde o eski bayramlar diye başlarız.

İnsanlar bayram günü sahillere akın ediyor, piknik alanlarında, piknik yapıyor ne kadar bencilleştik kendi kendimize bayram yapıyoruz. Bu sadece şehirde böyle değil, Anadolu’da ki şehirler ve köylerde de durum aynı, köylüler, bayram günü traktörü ile tarlada işleriyle, hayvanlarıyla meşgul olmayı tercih edenler var, pikniğe gidenleri de görüyoruz.

Bayramları, Cuma günlerini, whatsapp, sms, e-mail yoluyla resimli görüntülü güzel sözlerle ile kutlamaları telefonla kutlar hale geldik.

Ben kimseye böyle mesaj atmıyorum. Kimselerde bana böyle mesajlar atmasın. Silmekten yoruluyorum. Arada mesafeler varsa telefonla bizzat arayarak tebrikler iletilmelidir.

Çocuklar, hasta, kimsesizler, yaşlı büyükler, huzur evleri, özellikle ziyaret edilmelidir. Aslında bu söylediklerimi sadece bayramlarda değil alışkanlık haline getirip ayda, iki ayda bir ziyaret yapılmalıdır. O kimselerin hayır dualarını almak kendi çocuklarınızın bu bilinçle yetişmelerini sağlamalıyız.

Filistin’de, Suriye’de Irak’ta Arankan’da islam coğrafyasında emperyalist ülkelerin yaptığı talan sonucu, gözyaşlarıyla bayram yapan kardeşlerimiz  içinde bir sey yapamıyorsanız bari onları düşünelim, onlarında acısını yüreğinizde hissedelim.

 

Yarımada iyi bayramlar.

İyi bayramlar İzmir,

İyi bayramlar okurlar,

İyi bayramlar dostlar,

Hüzünlerim iyi bayramlar.

İyi bayramlar kırılganlıklar,

İyi Bayramlar

Yanımda uçurtma uçuranlar…,

Size de iyi bayramlar…

 

Büyüklerin ellerinden,

Küçüklerin gözlerinden,

Hüzünlülerin gözyaşlarından öpüyorum.

 

Kalın sağlıcakla

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar