Kadınlar, erkekler ve şiddet 2
Ali Murtaza DİRİCAN

Ali Murtaza DİRİCAN

Editörün kaleminden

Kadınlar, erkekler ve şiddet 2

29 Eylül 2019 - 11:22 - Güncelleme: 10 Ocak 2020 - 23:45

Feminist kılıf altında çalışan ‘Mor Çete’ AB fonları, Hollanda Kraliyeti ve İsveç Konsolosluğu’nun paralarıyla yol alıyor. Avrupa Birliği, sadece “Sivil Düşün Projesi” karşılığında Mor Çatı’ya 399 bin 786 TL para aktardı. Hollanda Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu ve İsveç Başkonsolosluğu da Mor Çatı’ya parasal destek sağladı. Mor Çete’nin 2012’de bağış geliri 516 bin 330 TL iken 2015’te iki kat artarak 1 milyon 15 TL’ye yükseldi.

Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik, “Bizler toplumsal değerlerimizi, aile hayatımızı korumaya çalışırken, BM ve küresel Siyonist finansörlerin destekleriyle Müslümanların çocuklarına musallat olan, aile yapımızı ve neslimizi ifsat etmeye çalışan odakların telkin ve tavsiyeleriyle düzenleme yapmak, bu vatanın geleceğine verilecek en büyük zarardır” açıklamasını yaptı.

 

Sema Maraşlı 2015 yılında da kaleme aldığı bir yazıda, 2012 yılında çıkarılan "Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un hata olduğunu söylemişti. Maraşlı, “Hükümet Avrupa Birliğine girmek için Avrupa' da uygulanan ve orada aile kurumu bırakmayan kanunu alıp birebir bizde uygulamaya geçtiler. Kanun çok fazla zulme sebep oldu. Aile toplumun temelidir, aile kurumunun alacağı bir darbe devletin kendine yapılmış gibidir. Kanun kadınlara aşırı haklar verirken, erkeklerin insan haklarını bile elinden aldı. Erkeklere yargısız infaz yapılmaya başlandı. Her gün şiddet haberleri ile malum medya ve feminist kuruluşlar "bu kadar ceza yetmez daha fazla" dedikçe hükümet yetkilileri kadınlardan yana olduklarını göstermek için ne yapacaklarını hangi beyanatı vereceklerini şaşırdılar. Devlet elbette suçlu erkekleri cezalandırsın. Fiziksel şiddet uygulayan, kendi sayısız kadınla görüşüp eski karısı evlenmek istiyor diye onu tehdit edip kapısına dayanan hasta ruhlular için en ağır cezaları verilsin. Fakat hayatın içinde her karı-koca arasında geçecek tartışmalar için kadınları gaza getirip aile kurumunu çökertmesinler” ifadelerini kullanmıştı.

Kadına şiddet bitirilmek isteniyorsa böyle büyük büyük kampanyalarla gösteri yapıp erkeklere hakaret edilmesi gerekmiyor. Yapılacaklar çok basit.

Şiddetin en büyük sebebi, alkoldür.  Alkol kullanımını azaltmaya yönelik tedbirler alabilirler.

İkincisi şiddet en çok boşanma döneminde oluyor. Zira kanunlar çocukları olmasa bile erkekleri eski eşlerine ömür boyu nafakaya mahkûm ederek bakmak zorunda bırakıyor.

Eski eşe nafaka vermek demek, her ay kazancından bölerek kendi ihtiyaçlarından kısarak, yeni evlilik yapmışsan karının ve çocuklarının rızkından kısarak düşmanına para göndermek gibi bir şey. Zira boşananların pek çoğu büyük kavgalarla ayrılıyor.

Adam gibi boşanmayıda beceremiyoruz.

*    *    *

Geçen İstanbul’da bir deprem meydana geldi. Sevindirici yanı can kaybının yaşanmaması, ama eksikliklerimizin acilen giderilmesi gerekmektedir. Bir küçük depremin ardından bütün gsm operatörleri iş yapamaz hale geliyor bunun önlemini alınmalıdır.  Gsm operatörleri konuşmaya başladığında, şu kadar milyon dolarlık yatırım yaptıkları söylerler. Geçen yıllarda Fethi Sekin İzmir’de şehit edildiği gün, operatörler çalışamaz hale gelmişti. Bu konuya acilen çözüm bulmaları gerekmektedir.

   Kalın sağlıcakla

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar