Potamya Sitesi
Ali Murtaza DİRİCAN

Ali Murtaza DİRİCAN

Editörün kaleminden

Potamya Sitesi

28 Haziran 2019 - 14:38 - Güncelleme: 30 Eylül 2019 - 19:13

Bu ay ne yazayım diye düşünürken, kapı caldı, sıhhi tesisat ustası geldi, onu yolcu ettim; 4. Blok yöneticisi aradı, peşinden 5. Blok yönetici aradı. ‘Siz suyu ne zaman bağlatıyorsunuz?’ diye sordu. “Biz, bu hafta bağlatıyoruz; ister gelin isterseniz gelmeyin. Biz bu su işinde noktayı koyuyorum!” dedim. Peşinden belediyeden geldiler; görüşmeler, kazı işleri derken kafam allak bullak oldu. Ne yazayım derken , Potamya Sitesi’ni yazayım dedim.

Potamya Sitesi  acı, tatlı, hüzünlü, olumlu, olumsuz çok hikâyeler barındırıyor. Senaryo yazılsa, dizi çevrilse iyi bir reyting alır.Avrupa yakası, Bizimkiler gibi hatta daha iyisi bile olur. 

Bu sitenin başına gelmeyen kalmadı… Potamya Sitesi’nin ismini kimse bilmez; meşhur Laz Ali blokları denildiğinde herkes bilir.

Müteahhidinden tutun da ev sahiplerine varıncaya kadar hepsi çeşit çeşit insan topluluklarından oluşuyor. Biri a diyor öbürü b diyor. Her kafandan bir ses çıkıyor. Allah tan kendi yaşadığım 7. Blok’taki insanlar uyumlu olduğundan hiçbir sorun çıkmıyor.

Anlatıyoruz anlamıyor. Ondan dolayı boş verdim bize katılım sağlayanlarla suyumuzu almaya çalışıyoruz. Böyle sıkıntılı ve ömür tüketen bir site daha görmedim. Bazen alıp başımı gitmek geliyor. Şu işleri bitireyim öyle gideyim diyorum.

Başkana Teşekkür

Kazı yapılması adına kepçe istemek için 5. Blok’tan Mehmet Bey,  Şerafettin Bey ile beraber CHP Torbalı Belediye Başkanı Sayın İsmail Uygur Bey’e ziyarete gittik. Hiç umutlu değildim. Başkanın odasına geldiğimizde, sekreter hanım güler yüzü ile karşıladı, hiç bekletmeden hemen içeri aldı. Başkan, misafirlerini bırakıp hemen bizimle ilgilendi. Hemen Ayrancılarda görevli Başkan yardımcısı Yavuz Bey’e yönlendirdi. Yavuz Bey ile görüştük. Bizimle ilgilendi, çay ikramında bulundu, sohbet ettik. Sıkıntımızı söyledik. Pazartesi kazı yapacaklarını ifade ettiler. 15 dk içinde belediyeden yetkililer geldi kazı yapılacak yeri gördüler.

 

Hiç kimseden selam götürmeden, gazeteci olduğumuzu söylemeden sıradan bir vatandaş gibi gittik, derdimizi anlattık. Belediye başkanı ve Başkan yardımcısı Yavuz Bey’in ilgi alakasından çok memnun kaldık. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Gelecek sayımızda,  Torbalı Belediye Başkanı ve yardımcı ile ilgili haberleri daha geniş vereceğiz*   *   *   *

 

Geçen hafta Bursa’ya gitmiştim.

Çok kıymetli Hasan kardeşimin kızını gelin ettik. Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın katılımıyla nikah kıyıldı. Hasan kardeşimi ağlatacakken, kendim duygusallaştım. Ağlamamak için gözyaşlarımı zor tuttum.

Konya’dan Bahtiyar Bey, İstanbul’dan Fazlı Bey ile düğün nedeniyle Bursa’da buluştuk. Güzel birkaç güzel gün geçirdik.

Kalın sağlıcakla…

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • B.pirgaip
    1 yıl önce
    İnsanları aşşağılamak ne kadar kolay değil mi? Hayatı boyunca ev alamayacak insanları ,ev almayı hayal edemeyen insanları, bedavaya ev sahibi edip kendi aşağı batarken, insanlarin kredisi çıkmadığı için sözlerine güvenip ev satıp sonra o paranın peşine düşmeyip piyasada bir sürü alacağı varken arayıp istemeyen bir adam, biraz geç ödeme yapınca bankalarda sicili kötülenip kredi çekemeyen maddi sıkıntılara rağmen ayakta durmaya çalışıp yemeyip içmeden hala elindeki işi geçte olsa en iyi şekilde bitirmeye çalışan 700 konut teslim etmiş bir adam!Siz utanmadan bu adamla bir de dalga geçiyorsunuz. Gelin bakın İstanbulun haline dükkanları kapatıp tüymüşler ne mağduriyetler var.Adam herşeye rağmen ayakta durmaya çalışıyor batmadı çırpınıyor Allah yardimcisi olsun diyeceginiz yerde dalga geciyorsunuz utanmadan!!Sitenin, markanın, ismini karalamak sebebiyle hukuki yollara başvurulmali. Bu adam tam filmi cekilmeli, insanliga konu olmali yaptiklariyla ama insanlar nankor anlamaz. Gazeteceliğinize, isminize asla yakışmayan bir iğrenç bir yazı.Yazıklar olsun!!

Son Yazılar