Siyasetten Yoruldum… Artık Bıkkınlık Geldi…
Ali Murtaza DİRİCAN

Ali Murtaza DİRİCAN

Editörün kaleminden

Siyasetten Yoruldum… Artık Bıkkınlık Geldi…

30 Ocak 2019 - 20:04 - Güncelleme: 30 Eylül 2019 - 19:18

8 yıl vakıf başkanlığı, 9 yıl ilçe başkanlığı, 6 yılda gazeteci olarak bizzat siyasetin içinde yer aldım. Gençliğimi, okul hayatını, iş hayatımı hepsini ikinci sırada kaldı. İlk sırasında siyaset vardı. Biz siyasetin ilk aşısını, Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızdan aldık. Dava bilincini, esaslarını, ne için siyaset yaptığımızı, terbiye, nezaket,  aşk, samimiyeti, hocamızdan öğrendik. Bizlerde bu niyetle siyaset yaptık. Hayatımızın her safhasında, insanların faydasına, gençlerin, milli ve manevi değerlere uygun yetişmesi için çaba gösterdik. Kendim için hiçbir şey yapmadım. Hiçbir menfaat çıkar beklemeksizin sırf Allah rızasını kazanmak için gayret gösterdik.

Yorulmamın ve bıkkınlık gelmesinin tek sebebi, Allah rızası ve dava bilincine sahib kimslerin bir kenara itilmiş olmasıdır. Amacı, ihale kapmak, bir makama gelmek, ya da daha üst mevkilere çıkmak, için siyaset yapanlar hakim olmuşlardır. Kim çok yalakalık yaparsa, o itibar sahibi oluyor. Samimi dürüst ilkeli, dava bilincini ön planda tutan insanlar kenara çekilmiş ya da çektirilmiştir. Böyle bir ortamda siyaset yapmak istemiyorum. Bu insanlarla aynı dili konuşamıyorum. Konuşmaya başladığımda böyle biri var mı, bu söylenenler kitaplarda yazılı, biz böyle adamı nerde bulacağız? gibi kendi başarısızlıklarını ve kusurlarına kılıf hazırlıyorlar.

Artık güncel siyasetten yoruldum, sıkıldım. Artık siyasetten uzaklaşmak istiyorum. Dayanamıyorum, yine bulaşıyorum. Artık ciddi ciddi soğudum. Beni telefonla arayarak, siyasi değerlendirme yapanlara ya da fikir almak isteyenlere, artık siyasetten soğudum. İlgi alanıma girmiyor. Diye cevap veriyorum.

Duyduklarımı, gördüklerimi yazamıyorum da, konuşamıyorum da, aman şuna zarar gelecek, buna zarar gelecek diye susuyorum, susmak ta bana göre değil.

Milli çıkarlarımız ve ulusal politikalar söz konusu oluğunda insanların aydınlatılması için bir şeyler söyleyebilirim. Siyasi polemiklere girmeden, kısır çekişmelerden uzak, Yaşam, aile, çocuk, edebiyat, din ve aşk üzerine çalışmalar yapmak istiyorum.

Edebiyat hiç ilgilenmediğim bir alan olmasına rağmen, son zamanlarda edebiyat ilgimi çekmeye başladı. İnşallah başarılı olurum.

 

Kalın sağlıcakla

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar