5G'ye Hücum başlıyor.
Atakan TAŞUR

Atakan TAŞUR

5G'ye Hücum başlıyor.

25 Mart 2019 - 10:27

Merhaba kıymetli okurlarım. Turkiye’ de Teknoloji hızla ilerlemektedir. 2040 yılına kadar yapay zeka teknolojilerini geliştirilmesi, yeni dijital 5.0 yatırımları için yapılması gereken çok şey olacak. Yaptığım analizler doğrultusunda, ülkemizin 5G teknolojisine yapacağı altyapı yatırımının hızlandırmasında Y kuşağının işe kazandırılmasının büyük önem taşıdığını belirmekteyim.

 

Dijital yatırımlarda "5G'ye Hücum" başlıyor

 

Şirketlerin büyük veri toplaması 2023 yılına kadar, veri hacminin 45 trilyon gigabayta, yani 46 Zetabayta ulaşılması bekleniyor. Bu sebepten, 5G cihazların, hız ve erişilebilirlik anlamında veri düzenini toptan değiştirmeyi vaat eden, dört gözle beklenen yeni nesil şebeke ile birlikte ilerleyen yıllar içinde piyasaya sunulması planlanıyor. Az gecikmeli ve yüksek bant genişliğine sahip şebekeler daha fazla sayıda bağlantılı nesne ve ürün demek oluyor. En ileri teknolojili veri merkezlerinin çok geçmeden caddelerimizi kapladığına tanık olacağız; böylece kendi sokağınızda o saniyede olan öngörüler için yeni "akıllı" fırsatlar ortaya çıkmış olacak.

 

Bilişim Uzmanı olarak günümüzün su sorularına cevap vereceğim.

 

2019'da Bilişim Sektöründe Bizi Neler Bekliyor? Bulut Yatırımında Hibrit artacak mı?

 

Artık bulut teknolojisinin yetersiz kaldığı bu süreçte, hibrit teknolojili bulutlar daha etkili olacaktır. Y kuşağı, gelecek yıl çalışma yaşamına girmesi beklenen yeni nesil Z kuşağına yerini bırakmak zorunda kalacak ve bu da, beş farklı nesli içeren, her geçen gün biraz daha çeşitlenen bir iş gücü ortaya çıkaracak. Z kuşağı teknoloji inovasyonunda yeni bir evrimi tetikleyecek ve teknoloji alanında yeni sistemler ortaya çıkacak. Ayrıca bilgiye hızlı ulaşmada Blockchain teknolojisi, kaynak kullanımında güven ve emniyeti sağlama konusunda daha da popülerliğini arttıracaktır.

 

Her zaman genişleyen bu iletişim cağında yenilikçi düşüncelerimizi arttırarak pozitif sonuçlar üretelim...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar