TÜRKİYE DEKİ SURİYELİLER ASKERE ALINSIN...
Atakan TAŞUR

Atakan TAŞUR

TÜRKİYE DEKİ SURİYELİLER ASKERE ALINSIN...

29 Haziran 2019 - 10:01

Türkiye’de bulunan 18-45 yaş arası Suriyeli erkekler askere alınsın. Suriye için savaşsın.
Suriyeli erkekler, ülkeleri paramparça olmuşken mülteci sıfatıyla Türkiye ve Lübnan başta olmak üzere birçok ülkeye kaçarak canlarını kurtarmaya çalışmışlar. Dolayısı ile vatanlarını sahipsiz bırakmışlardır. Bu vatana ihanettir. Bu boşluktan faydalanan dış güçler, çeşitli motif ve çıkarırlar ve bu iş doğrultusunda, Suriye'de savaşmak suretiyle, ülkeyi işgal etmişlerdir.

Sivil halk çocuklar, kadınlar, yaşlılar, kronik hastalar, engelliler, bu çıkar kavgası esnasında kullanılan ağır silahlar, yapılan bombardımanlar, topçu atışları altında ezilmektedir. Savaşın ne kadar süreceği ve ülkeye daha ne kadar zarar vereceği meçhuldür.

Bu durumda, askerlik yaşındaki Suriyeli erkekler, başka ülkelerde dilenci ve mülteci konumunda onursuzca yaşamak yerine belli bir temel askeri eğitim aldıktan sonra vatanlarına gönderilmeli ve belli askeri operasyonlar ve harekatlar kapsamında kendi vatanları için mücadeleye katılmaları sağlanmalıdır. Bu askeri temel eğitim Genelkurmay Başkanlığımız önderliğinde, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde, özellikle Türkiye'nin güneyinde, Suriye sınırına yakın, bu iş için ayrılan kışlalarda veya ayrıca kurulacak merkezlerde rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Türkiye, mültecilere harcayacağı bütçenin bir kısmını bu askerlerin eğitim, donatım ve lojistik desteklerine harcamalıdır. Bu askerlerin tedavi ve diğer masrafları mültecilerin Avrupa'ya gelmesinden endişe duyan AB ülkelerince AB fonlarıyla karşılanmalıdır.

Kendi ülkelerinin bağımsızlığına katkı sağlayan bu Suriyeli "askerler", Afganistan'da olduğu gibi, yeni kurulacak Suriye Cumhuriyeti'nin ordusunu ve polis teşkilatını oluşturacak, gelecekte eğitmen sıfatıyla yeni nesil askerler ve polisler yetiştireceklerdir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar