Alaçatı da gürültü olayı çok abartılıyor...
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Alaçatı da gürültü olayı çok abartılıyor...

29 Temmuz 2019 - 11:39

Birkaç yıldır gündem olan ve özellikle şu son bir aydır zirve yapan bir konu var Alaçatı da ses ve gürültü… Her kesim kendi bakış açısı ile ses ve gürültü konusunu değerlendiriyor ve tabiri caizse ağzı olan konuşuyor.

Beni bilen bilir, dilim keskindir ve niyetimi de sözümü de sakınmam en baştan düşüncemi açıkça söyleyeceğim. İddia ediyorum ki bu ses ve gürültü olayını abartanlar, eğlence mekanlarına yüklenip Alaçatı’ nın gürültü yüzünden çekilmez bir hal aldığının yaygarasını yapanlar Alaçatı’yı bitirmek için can atanlardır.

İstanbul da veya başka bir yerde yaşamış ununu eleyip, eleğini asmış gelmiş Alaçatı’ya otel açmışların Alaçatı’ya eğlenmek için gelen ve tonlarca para harcayarak Alaçatı’ ya yatırım yapanların emeklerine tecavüz etme hakkı yoktur.

Alaçatı bir Kültür Turizmi destinasyonu değil,

Alaçatı bir Tarih Turizmi destinasyonu değil,

Alaçatı bir Sağlık Turizmi destinasyonu değil,

Alaçatı bir Spor Turizmi destinasyonu değil,

Sörf nedeniyle biraz spor içinde barındırsa da bu haliyle Alaçatı bir Eğlence Turizmi destinasyonudur.

O halde Alaçatı’ya insanlar eğlenmeye geliyorlar demektir ve saat 01.00 müziğin kesilmesi için erken bir saattir. Eğlenmeye gelen insanlar içinde erkendir, Alaçatı’ ya yatırım yapanlar içinde erkendir. Alaçatı köy içinde otel açanlarında, evi olanlarında buna tahammül edip saygı göstermeye mecburiyetleri vardır. Müşterilerimiz rahatsız oluyor, uyuyamıyor diye yaygara yapanlar Alaçatı da eğlence hayatı biterse otellerine müşteri bulamayacağını bilmelidir.

Özellikle bu yıl açılan ve Alaçatı’nın değerine değer katan Cahide gibi mekanların Alaçatı da varlığını sürdürmesi ve bu tarz mekanların daha fazla açılması için Çeşme Yarımadasının eğlence hayatının kalbinin attığı Alaçatı köy içine eğlence konusunda ayrıcalık hakkı tanımamız gerektiğini düşünüyorum. 

Çeşme Belediyesi ve Belediye Başkanı Ekrem Oran muhakkak suretle Alaçatı’ ya yatırım yapan eğlence sektöründe ki esnafların tarafında olmalıdır. 75 desibeli aşmadan ama saatinde en azından 02.00’ ye kadar uzatılması gerektiğine inanıyorum.    

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar