Aykut Kocaman, Aziz Yıldırım varken dönerse büyük hata eder...
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Aykut Kocaman, Aziz Yıldırım varken dönerse büyük hata eder...

19 Mart 2017 - 02:46

Fenerbahçe Spor Kulübü, futbolda son 10 yılın en kötü sezonunu geçiriyor. Futbol takımının ne oynadığı futbol, nede aldığı sonuçlar hiçbir taraftarı ve Fenerbahçe’ liyi memnun etmiyor. Takım ve görünen tablo kolay kolay da bundan böyle Fenerbahçe taraftarının bu tablo da memnun olacağı gözükmüyor.

Bunun en büyük nedeni Fenerbahçe ve Türk futboluna bugüne kadar çok büyük hizmetler vermiş olan Aziz Yıldırım’ ın kendine dur diyememesi, koltuk hırsından vazgeçmemesi ve son yıllarda yaptığı yanlışlar üzerine yeni yanlışlar eklemesidir. Bugün itibariyle Sayın Aziz Yıldırım’ ın Fenerbahçe’ ye yapacağı en büyük hizmet acilen kongre kararı alıp ve aday olmayarak kulübün önünü açmasıdır. Eğer bunu önümüzde ki sezon başlayana kadar yapmazsa Fenerbahçe önümüzde ki sezonu da başlamadan kaybedecektir.

Basında ve çok önemli kaynaklarda Aykut Kocaman’ ın önümüzde ki sezon için Fenerbahçe ile anlaştığı yazılıp çiziliyor. Aziz Yıldırım varken Aykut Kocaman’ ın Fenerbahçe’ nin başına geçmesi Aykut Kocaman’ ın kariyeri açısından çok büyük bir hata olur. Çünkü can çıkar huy çıkmaz ve Aziz Yıldırım’ ın da huyu değişmez. Fenerbahçe ve Türk futbolunun en önemli değerlerinden biri olan Aykut Kocaman’ ın Aziz Yıldırım varken Fenerbahçe’ye dönerek kendine yazık etmesine çok üzülürüm.

Fenerbahçe’ nin bugün en büyük sorunu Başkanı’dır. Teknik direktör değişikliğinin çok büyük bir etkisi olmayacaktır. Ancak fırsat değerlendirilmelidir ve Fenerbahçe geleceğe yatırım yapmalıdır. 2002-2003 sezonunda çok kötü bir performans sonrası Oğuz Çetin ayrılınca Tamer Güney’ i getirip alt yapı desteği ile sezonu tamamlayıp sonrasında da Ümit Milli takım futbolcularını transfer edip, iki yıl üst üste şampiyon olduğu dönemde yaptığını yapmalıdır. Bugünün şartlarında en uygun hoca Fenerbahçe için Yılmaz Vural’dır. Yılmaz hoca ile birlikte 2003’ de yapılan yeniden yapılmalıdır.

 

Galatasaray’ da TUDOR aşısı tutar…

Tudor çok genç ve çok hırslı bir teknik direktör. Futbol kariyeri üst düzeyde olan ve sakatlık sebebiyle futbolu erken bırakmasının teknik direktörlük kariyeri ile dezavantajdan avantaja dönüştürebilmiş bir futbol adamı. Bilgisi, arzusu, hırsı ve ruhuyla Galatasaray’ a çok şey katacağını düşündüğüm bir adam ve idealist bir hoca.

Asıl Tudor’ un takımını biz önümüzde ki yıl izleyeceğiz. Kendi kurduğu bir takımla Galatasaray’ ı önümüzde ki yıl çok üst seviyede futbol oynayan ve kolay kolay kimsenin yenemeyeceği bir takım haline getireceğini düşünüyorum.   

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar