Bir rozet ve bir kaftanın ışığında Turan Düşü…
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Bir rozet ve bir kaftanın ışığında Turan Düşü…

24 Ekim 2019 - 15:25

Türkiye çok önemli bir süreçten geçmeye devam ediyor. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında yaşanan gelişmeler ve sonrasında iç siyaset de sağlam temellerle oluşturulan Cumhur İttifakı mevcudiyetini ilk günkü heyecanıyla ama gücünü her geçen gün arttırarak sürdürmeye devam ediyor.

Cumhur İttifakının isim babası ve koruyucusu Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli bir hastalık süreci yaşadı ve şükür ki atlatıp görevinin başına döndü. Sayın Devlet Bahçeli’nin dinlenme ve tedavi sürecinde Türkiye sınırlarını korumak ve Fıratın doğusunda ki terör yuvalarının dağıtılması için “Barış Pınarı Harekatı” başlatıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin dostunu ve düşmanını açık açık gördüğü Barış Pınarı Harekatı’ndan büyük kazanımlar elde etmiştir.

Türk Ordusu bütün Dünyaya düzenli ordu gücünü göstermiştir.

Amaçladığı 32 kilometre derinliğinde ki Güvenli Bölge hedefine ulaşmıştır.

Türkiye sınırlarında kukla bir Devlete izin vermeyeceğini göstermiştir.

Şüphesiz ki Türkiye Barış Pınarı Harekatı’yla elde ettiği dış politikalarda ki bu kazanımları iç politikada ki Cumhur İttifakı’ nın gücüyle elde etmiştir.

Oluşturduğu Cumhur İttifakı ile iç siyasete yön veren, şekillendiren Sayın Devlet Bahçeli dinlenme ve tedavi süreci sonrasında verdiği ilk fotoğraf da çok büyük mesajlar ve işaretler vermiştir. Sakalını kesmemesi ve taktığı rozet büyük anlamlar taşımaktadır.

Azerbaycan da gerçekleşen ve “Türkçe konuşan Devletler” olan adı “Türk Devletler Birliği” olarak değiştirilen toplantıdan bir gün önce Devlet Bahçeli’nin taktığı “TURAN” rozetİ bütün dünyaya Türk Birliği’ nin ilanını yapmıştır.

Artık TURAN kaçınılmaz bir sondur. O hayal gerçek olacak ve Türk Birliği kurulacaktır. Soçi de ki görüşmeler sonrası sahada elde edilen zaferi masaya da taşıyan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ a kendisine geçmiş olsun ziyareti sırasında hediye ettiği “Türk Hakan Kaftanı” da Türkiye Cumhuriyetinin kararlığının da en büyük göstergesidir.

Yazının başlığında Turan Düşü deyince Merhum Atsız Ata’ yı da anmadan geçemeyeceğim “Bütün Türk Gençliğine” isimli şiirinden bir dörtlüğü sizlere hatırlatmak ve Barış Pınarı Harekatında şehit olan askerlerimize armağan etmek istiyorum ve bu şiirin tamamını yeniden okumanızı arzu ediyorum.


Yatağında ölmeyi hatırından sök, çıkar!
Döşeğin kara toprak, yorganındır belki kar...
Sen gurbette kalırsan, ben ölürsem ne çıkar?
Ruhlarımız buluşur elbet “Tanrıdağı”nda...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar