Bize benzeyip de bizden olmayan…
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Bize benzeyip de bizden olmayan…

03 Ağustos 2017 - 22:19

Yazıma ufak bir alıntı yaparak başlamak istiyorum.

“Kurt büyümekte olan yavrusuna hayatı öğretiyormuş. Bir tepeye çıkmışlar, aşağıda yayılan koyun sürüsünü göstermiş ve anlatmış;

-Bak yavrum şu gördüklerin koyundur. Etleri çok lezzetlidir. Yakalaması da kolaydır. Yavru kurt lafa girmiş ve çobanı göstererek, onun kim olduğunu ve ne yaptığını sormuş. Kurt, çobandan uzak durmasını, kurt çobandan uzak durmasını elinde ki değneğin çok can yaktığını sıkı sıkı tembihlemiş. Bu sıra da yavru kurdun dikkatini sürünün köpeği çekmiş. Şu bize benzeyen bir şey var orada o ne yapıyor diye sormuş? Kurt, derin bir off çekmiş ve anlatmış: Ah yavrum bizi işte asıl perişan eden o bize benzeyip de bizden olmayandır.”

Yukarı da ki ufak alıntı hikayeden de anlayacağınız üzere eski ülkücüyüm diye ortalarda gezinen şahıslardan artık çok yoruldum. Bu moda nasıl çıktı, nereden çıktı bilemiyorum ama artık rağbet görmüyor.

Özellikle bende eskiden ülkücüydüm ama, bende aslında ülkücüyüm ama gibi cümleler kuran insanlardan çok bıktım usandım. Bir kez daha buradan ifade etmek istiyorum ülkücünün eskisi olmaz, olamaz. Ya ülkücüsündür ya değilsindir. Ülkücülük zamana, mekana ve karşındaki kişilere göre şekil değiştirilebilecek bir kavram değildir. Ve çok iyi bilin ki ülkücünün siyaset de ki yeri Milliyetçi Hareket Partisi’ dir. 

 

Fatih Terim

Bu ikili hakkında daha önce o kadar çok yazı yazdım ki artık ben yazmaktan bıktım ama onlar Türk futboluna zarar vermekten bıkmadılar, usanmadılar.

Fatih Terim hal, hareket ve tavırlarıyla benim gözümde tam bir egoisttir. Öyle ki Terim canı istediğinde Galatasaray’ ı, canı istediğinde Milli Takımı çalıştırabileceğini düşünmektedir. 1990’ lı yılların başından bu yana Galatasaray ve Milli Takımı çalıştırmasına rağmen bir tane hoca yetiştirmemiştir. Yetişen hocalarında lobisini kullanarak hep önünü kesmiştir. 2005 de Fetö’ cü Hakan Şükür üzerinden planlanan tezgahı ve Ersun Yanal’ ı Milli Takımdan uzaklaştırıp yerine gelmesini iyi hatırlayın o sene 2006 Dünya Kupasına gidecek durumdayken Terim’le gidememiştik ama suçlu Yanal olmuştu. Aynı tezgahı 2011 de ise Abdullah Avcı’ ya yaptılar. Abdullah Avcı’ nın babasının Beyaz Tv’ den Devrim Zengi’ ye verdiği röportaj dün gibi kulaklarımda.

Şimdi ise yine benzer bir senaryo baktı ki 4 maç kaldı Arda bahanesi de kalmadı Alaçatı’ da bir kavga hop dışarıya tabi 4 milyon euro tazminatı da alarak, olan Türk futboluna, Türk sporuna oluyor. Sözde milliyetçi abimiz her defasında cebine girene bakıyor.

  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar