Bu Rektör niye hala görevde...
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Bu Rektör niye hala görevde...

28 Mayıs 2019 - 10:53

Mayıs ayını geride bıraktığımız bugünlerde 27 Mayıs Ülkücü Şehitler Günü münasebeti, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Dr. Sinan Ateş Beyefendinin teşrifleri ile birlikte düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanlığının Cumhuriyet Meydanında ki Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu İftar sofrası da hemen Ülkücü Şehitler Gününün bir gün öncesine denk geldi. Beni de bu vesile ile yazımı uzun zamandır susarak beklediğim bir konu hakkında tekrar birkaç cümle etmeye teşvik etti.

O konuya geçmeden önce Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur Beyefendinin şahsında bütün teşkilat mensuplarına  o müthiş iftar sofrasında bizleri bir araya getirdikleri için teşekkür etmek istiyorum.

Geçen yıl Ağustos sayımız ile birlikte tam Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ nun şehadetine neden olanları koruyup kolladıklarının ortaya çıkması bizi beş ay Ege Üniversitesi ve Ege Üniversitesinin Rektörü olan benim ona verdiğim isimle “Ege’nin Şovmeni” ile alakalı haberler yapmamıza neden oldu. Yaptığımız bütün haberlerimiz belgeye dayalı ve araştırılmış, doğruluğundan zerre şüphemiz olmayan haberlerdi. O kadar büyük yolsuzluk iddiaları vardı ki biz her seferinde bu kadar da olmaz dedik ama gördük ki olmuş. Biri veya birileri bu Ege’ nin Şovmeni Rektörün yanında yöresinde arkasında sapa sağlam duruyor belli ki hiç kimse bu arkadaşa dokunmuyor.

İhalelerin hepsi şaibeli, zeytin ağaçları katlediliyor, bir camii olayı var ulu orta yalan söylüyor, Cumhurbaşkanın adı ile insanları kandırıyor, Fetö’nün babalar grubu ile yediği içtiği ayrı gitmiyor, ülkücü düşmanlarına kol kanat gerip ülkücülere mobbing uyguluyor, özel kaleminde Cumhurbaşkanına hakaret eden adamları çalıştırıyor……. Falan falan falan… say, say adamın yediği naneler ile ilgili iddialar bitmiyor.

Ama gel gör ki hala o koltukta oturuyor. Kimler, neden bu adama göz yumuyor. Ne gibi ortaklıklar, ne gibi oyunlar var bu işin içinde bilmemiz öğrenmemiz lazım. Aslında kamuoyunun bilmesi, öğrenmesi lazım.  

Bu konu ile alakalı İktidar partisinin yeni il başkanı Sayın Kerem Ali Sürekli ve İl Yönetimine büyük iş görev düşmekte, umarım Ege Üniversitesine kıyısından, köşesinden bir bakarlar. Samimiyet ve vicdanla göz ucu ile dahi olsa gözlerini Ege Üniversitesine çevirseler bu Rektörün o koltukta oturmaması gerektiğini göreceklerdir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar