Çeşme için doğru isim Mustafa Cenger...
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Çeşme için doğru isim Mustafa Cenger...

30 Ocak 2019 - 12:56

Bir önce ki yazımda “Cumhur İttifakının kazanımları” başlığıyla MHP özelinde Cumhur İttifakı ile girilen yerel seçimlerde alınması çok güçlü olan Belediyeleri yazmıştım. Çeşme’ yi o yazımda alınabilecek bir Belediye olarak nitelendirmemiştim. Bunun sebebi ilk olarak aday açıklanan Sema Aydın hanımefendiden kaynaklıydı. Sema Aydın hanımefendi İzmirli olmasına rağmen Çeşme de bir yıl kadar aktif bulunmuş Çeşme de kimsenin tanımadığı bir isimdi ve böyle Çeşme gibi küçük(isminin büyüklüğü ve yaz aylarının yoğunluğu sizi yanıltmasın) seçim bölgelerinde halkın tanımadığı, bilmediği, elini sıkmadığı adaylarla seçim almak imkansızdır. Şükürler olsun ki Allah Çeşme’nin yüzüne baktı da Sema Aydın hanımefendi ailevi sorunları nedeni ile adaylıktan çekildi.

Bu gelişmenin ardından MHP karar organları Çeşme için en doğru aday üzerinde birleşerek Mustafa Cenger’i MHP adına Cumhur İttifakı’nın Çeşme Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiler.   

Mustafa Cenger Çeşme de partiler üstü bir isimdir…

Dört yıldır Çeşme de yaşayan halkın içinde, siyasetin içinde ve Çeşme’nin tam ortasında esnafın içinde olan biriyim. Çeşme’ye dışarıdan bakıp da yorum yapan, fikir belirten veya karar alan herkes yanılmaya mahkumdur. Çeşme’yi tanımak, Çeşme’liyi anlamak ve Çeşme’yi yorumlamak için burada yaşamak gerekir. Üç ayı çok hızlı, dokuz ayı çok yavaş yaşanan, on kilometrede köy hayatından çıkıp metropol hayatına geçebileceğiniz bir bölgedir ve Çeşme zor bir bölgedir.  

Çeşme de yaşadığım dört yıl içerisinde hep halkın içinde ve esnaflarla, Çeşmelilerle iç içe gördüğüm Mustafa Cenger hakkında bir tane olumsuz yorum yapan, bir tane yanlışı var diyene rastlamadım. Çeşme’nin ve Çeşme siyasetinin yetiştirdiği partiler üstü bir değer ve ortak bir akıl olarak değerlendirmek hiç de yanlış olmaz. Çeşme Belediye Meclis Üyeliği, Çeşme Belediye Başkan Yardımcılığı ve Çeşme Esnaf Odası Başkanlığının yanı sıra bir dönem DYP, iki dönem AKPARTİ Çeşme Belediye Başkan Adaylığı neticesinde Çeşme halkının gönlüne yerleşip taht kurmuş, onların söylemiyle “bizim çocuğumuz, bizim ağabeyimiz, bizim arkadaşımız” Mustafa Cenger…

Şimdi Mustafa Cenger ismi Çeşme için bir fırsat ve 20 yıllık CHP iktidarının vermiş olduğu olumsuzluklar ve gerilemeden kurtulmanın tek seçeneği olarak ortaya çıkmaktadır. Çeşme’nin artık kaybedecek zamanı kalmamıştır. Turizm sezonu 45 günlere düşmüş Esnaf kan ağlamaktadır. Ve Çeşme’ li daha önce ki dönemleri de göz önünde bulunarak Mustafa Cenger ismini hem bir sıçrayış hamlesi hem de bir Ahde Vefa göstergesi olarak görmektedir. Bu nedenle ismi Cumhur İttifakı adayı olarak açıklandığından bu yana Çeşme de bir heyecan, bir umut ve mutluluk vardır.       

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar