Cumhur İttifakı'nın Kazanımları...
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Cumhur İttifakı'nın Kazanımları...

15 Ocak 2019 - 16:35

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine çok az bir zaman kala Cumhur İttifakı’ nın adayları da büyük bir oranda belli oldu. İttifak olacak mı? Olmayacak mı? Olacaksa nasıl olacak? Adaylar nasıl belirlenecek? gibi sorular da cevabını bulmaya başladı.

Hiç şüphesiz ki Milliyetçi Hareket Partisi ve Lideri Sayın Dr. Devlet Bahçeli düşünce merkezine Büyük Türk Milletinin çıkarlarını ve 15 Temmuz 2016 tarihinden bugüne orta da apaçık duran beka sorununu göz önünde bulundurmuş ve Cumhur İttifakını bu düşüncelerle oluşturup içinde yer almıştır.

Cumhur İttifakının 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde ki detayları da ortaya çıkmaya başladıktan sonra işleri güçleri fesatlık olan, işleri güçleri şahsi ikballeri olan, her koşul ve şart da MHP düşmanlığı yapan kişilerinde asıl amaçlarının ne olduğu belli olmuştur. MHP’ nin İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı çıkarmaması ile ilgili yaptıkları bütün hadsizce yorumların ne kadar yersiz ve maksatlı olduğu da net olarak görülmektedir.

Siyasi öngörüsü, Devlet adamlığı ve Devlet tecrübesi ile 16 Nisan referandumu ve 24 Haziran Genel Seçimlerinin kazananı olan Sayın Dr. Devlet Bahçeli daha seçimlerin yapılmasına 75 gün varken 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinden de kazançlı ve galip çıkacağı açıkça görülmüştür. Cumhur İttifakı neticesinde ülkemizin dört bir köşesinde hem Chp/İp/Hdpkk ittifakının Belediye kazanmasına engel olunacak hem de Milliyetçi Hareket Partisi 2014 de kazandığı Belediyeleri koruyup yanına ittifaksız girdiğinde alması zor gözüken onlarca belediye ekleyecektir.

Şöyle bir detayına bakacak olursak;

İstanbul da 2014 de MHP hiç Belediye Başkanlığı kazanamamışken bugün Cumhur İttifakı neticesinde İstanbul’un her bölgesinde bir belediye olmak üze üç belediye başkanlığı kazanma ihtimali ile seçime girmektedir. Bunlardan Beşiktaş çok zor bir ihtimal gözükse de imkansız değildir. Adayımız Av. Serkan Toper’ in Beşiktaş da ki karşılığı neticesinde zoru başarma ihtimali yüksektir ve 1 Nisan sabahının en büyük seçim sürprizi olmaya adaydır. Maltepe de 2014 seçimlerin de Cumhur İttifakını oluşturan AKPARTİ, MHP ve BBP oyları toplamı 141040 iken CHP oyu 148907’dir. Arada çok az bir fark vardır ve Maltepe’ nin MHP Belediyesi olma şansı çok yüksektir. Silivri de Cumhur İttifakını oluşturan AKPARTİ, MHP ve BBP oyları toplamı 42755 iken CHP oyu 43980’dir. Özet olarak İstanbul da önümüzde ki dönem en az 2 tane MHP Belediyesi olacaktır.

Ankara da 2014 de MHP Polatlı ve Etimesgut olmak üzere iki Belediye Başkanlığı kazanmışken bugün Cumhur İttifakı neticesinde bunları koruyup ek olarak Gölbaşı Belediyesini de kazanacaktır. Özet olarak önümüzde ki dönem Ankara da 2 değil 3 tane MHP Belediyesi olacaktır.

İzmir de 2014 de MHP Aliağa Belediye Başkanlığı kazanmışken bugün Cumhur İttifakı neticesinde Aliağa’ yı koruyup ek olarak Çeşme, Dikili, Foça ve Narlıdere’de de seçim kazanma ihtimali ile seçime gidecektir. Dikili de 2014 seçimlerinde Cumhur İttifakını oluşturan AKPARTİ, MHP ve BBP oyları toplamı 9986 iken CHP oyu 12661’dir. Arada çok az bir fark vardır ve Dikili de seçimi MHP’nin kazanma şansı çok yüksektir. Foça da 2014 seçimlerinde Cumhur İttifakını oluşturan AKPARTİ, MHP ve BBP oyları toplamı 6054 iken CHP oyu 6714’dür. Arada çok az bir oy farkı vardır ve MHP adayı eski Foça Belediye Başkanı da olması nedeniyle bölge de çok tanınıp ve çok sevilen bir isimdir. MHP’ nin Foça da seçim kazanma ihtimali çok yüksektir. Özet olarak İzmir de önümüzde ki dönem MHP’li Belediye sayısının birden üçe çıkma şansı çok yüksektir.

Aydın’ a gelince MHP’ nin ve Cumhur İttifakının en kazançlı çıkacağı Büyükşehir olarak görüyorum. 2014 de MHP Nazilli, Germencik ve İncirliova olmak üzere üç belediye kazanmışken bugün Cumhur İttifakı neticesinde hem bunları koruyup hem de 1 Nisan sabahına şimdiden kazanılmış gibi gözüken Efeler,   Karacasu, Karpuzlu ve Söke ile uyanacaktır. Özet olarak MHP Aydın da 3 olan Belediye sayısını 7’ye çıkaracaktır.

Sakarya da 2014 de MHP hiç Belediye Başkanlığı kazanamamışken bugün Cumhur İttifakı neticesinde 1 Nisan sabahına Taraklı Belediye Başkanlığını kazanmış olarak uyanacaktır.

Trabzon da 2014 de MHP sadece Şalpazarı Belediye Başkanlığı kazanmışken bugün Cumhur İttifakı neticesinde burayı koruyup ek olarak Çarşıbaşı Belediyesini de kazanacaktır. Özet olarak önümüzde ki dönem Trabzon da1 değil 2 tane MHP Belediyesi olacaktır.

2014 Yılında kazandığı Adana, Isparta, Manisa ve Mersin gibi büyükşehir belediyelerini de koruyacaktır.

Yukarı da paylaştığım detaylara baktığımız da görüyoruz ki fitne fesat odaklarının iddia ettiği ve yafta vurmaya çalıştığı üzere Cumhur İttifakı’nın 31 Mart seçimlerinde MHP’ ye kaybettirdiği olmayacak aksine oldukça fazla sayıda kazanımları olacaktır.  

Şüphem yok ki 16 Nisan referandumu ve 24 Haziran Genel Seçimlerinin de olduğu gibi 31 Mart’ın galibi de Milliyetçi Hareket Partisi ve Lideri Sayın Dr. Devlet Bahçeli olacaktır.

 

 15.01.2019 

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar