Çürüyen İP ve Seçim Barajı...
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Çürüyen İP ve Seçim Barajı...

20 Mayıs 2020 - 14:09

Hepinizin takip ettiği gibi bölücü terör örgütü Pkk’nın siyasi uzantısı olan Hdp’ li eski vekil Sırrı Süreyya Önder katıldığı bir programda 31 Mart seçimlerinde yapılan gizli ittifakı ortaya sermiş ve İP ‘in Hdp’ ye seçimler öncesinde adaylar ve farklı konularda akıl danıştığını açıklamıştır. Konu üzerine Sırrı Süreyya Önder’e “Siyaset de bazı şeyler gizli kalmalı” diyerek kızan Ahmet Türk de Hdp ve İP birlikteliğine dair Sırrı Süreyya Önder’in açıklamalarının doğrulu belgelemiştir.

Kurulduğu günden bugüne bölücü başının eşit vatandaşlık söylemini savunup ısrarla Demirtaş’ a tahliye isteyen, Hdp’ nin Kürt kardeşlerimizin siyasi temsilcisi olduğunu söyleyenlerin İP’ leri artık çürümüştür. En son olarak da Tiyatro oyuncusu ve 31 Mart Seçimlerinde İP’ in Kadıköy Belediye Başkan adayı Emre Kınay’ ın  “Benim kapımdan bir tek milliyetçi giremez. Meral Akşener’e de söyledim, ben sosyalistim siz de gönderseniz milliyetçileri kapıdan sokmam dedim. Akşener’de bunu kabul etti” sözleri çürüyen İP’ i iyice gözler önüne sermiştir. Türk olarak doğmanın şerefine erişememiş, Atatürk’ çüyüm deyip de Atatürk’ ü tanımayan, Atatürk adında geçen TÜRK sözünün anlamını kavrayamamış Emre Kınay efendiye paye veren İP’çiler kendi İP’leri ile boğulmuştur. Emre Kınay gibiler için söylenecek en güzel söz Rahmetli Ebulfez Elçibey’ in “Türk değilim diyene karşı sakın ısrar etmeyin. Allah’ın bahş ettiği şerefi istemeyen şerefsize biz zorla şeref verecek değiliz ya!” sözüdür.   

İP’ in yardakçıları MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ameliyat Masasında olduğu ve MHP’ yi ele geçirebileceklerine, bölebileceklerine inandırıldıkları gün oturdukları ve 24 Haziran ile 31 Mart seçimleri süresince rahatlarını bozmadıkları İhanet Masasından sıkılmış olacaklar ki oyunlarının yeni perdesini sahneye koymak için Memleket masası mavallarıyla zemin yoklamaktadırlar. Bu zemin yoklamasının varacağı bir sonuç olmayacağı gibi İhanet masasının adını da değiştirmeyecektir. Ve unutulmamalıdır ki Türk Milleti her ihaneti er ya da geç görüp bedel ödetecek kudrettedir.

Seçim Barajı Meselesine Gelince;

Siyasi tarihinde Güneş Motel Olayı gibi bir Kara Leke diri dururken 24 Haziran seçimleri öncesinde İP’ e 15 Milletvekili gönderen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu işi sevmiş olacak ki bugünlerde de Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ ın partilerine Milletvekili gönderme derdine düşmüştür. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Gazi Meclis’ in Milletvekillerini satılık koyun gözüyle gören bu yaklaşımını şiddetle kınıyorum.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde Millet Meclisini daha güçlü kılmak ve Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP zihniyetinin Milletvekili transfer alışkanlığının ve bu tarz pazarlıkların önüne geçmek için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yine sorumluluk üstlenmiştir. Siyasi Partiler Kanunun değiştirilmesi ve Seçim Barajının düşürülmesi ile ilgili son derece önemli ve yerinde bir açıklama yapmış her zaman olduğu gibi siyasetin yönünü tayin etmiştir.   

Çok kısa zamanda Siyasi Partiler Kanununda ve Seçim Barajında ki adaletsizliklerin ortadan kaldırılacağı bir düzenleme yapılacağına inanıyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çok yönlü temsile Meclis’te imkan sağlamaktadır ve ülkemizin daha güçlü yarınlara atacağı adımlara da imkan sağlayacaktır.

İstişarenin Oğuz töresinin en önemli unsuru olduğunun bilinciyle hem Siyasi Partiler Kanununda partilerin iç dinamiklerinde istişareyi mecbur kılacak, hem de seçim barajının düşürülmesiyle TBMM ‘ de daha çok partinin temsiline imkan verip partileri de istişareye zorlayacak bir düzenleme yapılacağını düşünüyorum.   

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar