Dilimiz TÜRK, Sembolümüz KURT' tur...
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Dilimiz TÜRK, Sembolümüz KURT' tur...

30 Eylül 2017 - 10:55

Türkiye Büyük Millet Meclisinde ki hain HDPKK’ lı isimlerden biri olan Filiz Kesterecioğlu Türk Silahlı Kuvvetleri personellerine yönelik  “aşırı milliyetçi semboller kullanan güvenlik güçlerine ilişkin sorular” başlığıyla gündeme getirdiği eski Türkçe yazılı armaları kast eden konu ile ilgili TSK skandal bir karar aldı.

TSK, yayınladığı yazı ile üniformalar üzerine dikilen eski Türkçe armalar ile askeri teçhizatlara takılan bayrakların kullanımını durdurdu. Askeri birliklere gönderilen yazıda, üniformalar üzerine dikilen eski Türkçe armalar yasaklandı. Komutanların gerekli önlemleri alarak, yönetmelikle belirtilen isimlik, birlik arması, şerit rozet, brove haricinde başka bir aksesuar bulundurulmaması istendi.

Şimdi ben Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’ ye ve Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar’ a soruyorum.

Sizler nasıl olur da bir PKK’ lı it havladı diye, Türk ordusunun şerefli mensuplarının gönlünden göğsüne fırlamış Türk’ün öz dilini ve sembolünü yasaklarsınız. Ne haddinize!

Siz bilmez misiniz bu teşkilat 2000 yıllık bir teşkilat. Özü Türk, Sözü Türk…

Siz bilmez misiniz bu teşkilat;

Adı Türkiye

Devletinin Adı Türkiye Cumhuriyeti

Bayrağı Türk Bayrağı

Ordusu Türk Ordusu

Askeri Türk Askeri

Kurucusu ATATÜRK olan bir Devletin, Milletin Teşkilat’ ı ne haddinize sizin gönüllere sığmayıp göğüslere taşan öz dilimiz Göktürkçe’ yi yasaklamak.

Ne haddinize sizin Atatürk’ ün bastırdığı ilk paraya sembol yaptığı Türk’ün özü ve siyaset üstü gerçek sembolü “Bozkurt’u” yasaklamak.

Tam özünüze dönmeniz ve kendinize gelmeniz gereken sırada birçoğumuzun unuttuğu veya bilerek unutturulan GÖKTÜRKÇE alfabemizi hatırlayan ve Türk düşmanlarını rahatsız eden askerlerimize teşekkür edeceğinize, ödüllendireceğinize yaptığınıza bakın.

 

   

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar