Dizi ve Filmlerin Türk Toplumuna Etkisi...
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Dizi ve Filmlerin Türk Toplumuna Etkisi...

17 Mart 2018 - 11:01

9 Mart da, benim çekilmeye başlayacağını ilk duyduğum andan bugüne merakla beklediğim Devlet yıkılırken Medrese inşa eden Selçuklu Devleti’ nin kudretli Emir’i Celalettin Karatay’ ın Direnişini konu alan ve Başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur gibi güçlü oyuncuların yer aldığı Direniş Karatay filmi vizyona girdi. İkinci gününde izleme fırsatı buldum. Salon ne yazık ki istediğim kadar dolu değildi ancak geç bir saat olmasına rağmen hatırı sayılır bir izleyici vardı. Filmin her detayında Selman Kayabaşı hocanın izlerini hissediyorsunuz emeği varlığı için, böyle bir filme vesile olduğu için kendisine çok teşekkür ediyorum. Mutlaka Direniş Karatay filmini gidip sinema da izlemenizi öneriyorum.

Direniş Karatay’ ı izledikten sonra çok düşündüm bu tarz Büyük Türk Milletinin yüzlerce kahramanının dan birini konu alan böylesi bir sinema filmini yeniden izlemek beni son derece memnun etti. Ve evet bu filmlerin devamı gelecek artık devir değişti, devran döndü dedim.

Şuan Tv kanallarında ki dizilere baktığım da çok önemli bir ayrıntı görüyorum. Diriliş Ertuğrul, Vatanım Sensin, Payitaht Abdülhamid, Mehmetçik, Söz, Savaşçı ve bu ay sonunda vizyona girecek olan “MEHMED Bir Cihan Fatihi” gibi tarih, milliyetçilik ve kahramanlık kokan diziler toplumda çok önemli etki bırakmakta.

Ne yazık ki Allah’ın bize ilk emrinin “Oku” olduğunu bile bile, okumayan bir milletiz. Dizilerin ve Filmlerin etkisine haddinden fazla kapılan sevilen bir karakter öldüğünde gıyabında cenaze namazı bile kılacak kadar o dizilerin içine giren bir milletiz. Bu nedenle şuan vizyon da olan Direniş Karatay gibi filmler ve az önce isimlerini saydığım diziler gibi tarih ve kahramanlık kokan dizilerin çoğalarak devam etmesini arzu ediyorum.

Bir dönem ne yazık ki Türk toplumunun aile yapısını bozmak için, Aşkı Memnu, Yaprak Dökümü vb. onlarca dizi vardı ekranlarda bu dizilerden kurtulup bu noktaya gelmek beni çok mutlu ediyor. Ve ekranlarda ki dizi ve filmler toplumu da etkiliyor.

BOP’ dan KIZIL ELMA’ ya DEVLET…

Televizyonlar da ki dizilerin bu noktaya gelmesinde Devletin payının olmadığı tabii ki düşünülemez. 15 Temmuz sonrası içine sızmış hainleri yavaş yavaş temizleyen Türkiye Cumhuriyeti genetik kodlarını ortaya çıkarmaya hızla devam ediyor. Bunun en büyük göstergelerinden biri de Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Büyük Türk Milletinin bağımsızlık sembolü olan Bozkurt’u hatırlaması ve Mersin de bir miting de bozkurt işareti yapmasıdır. Bu beni çok mutlu eden bir olaydır. Ve ayrıca bu durum Sayın Devlet Bahçeli’ nin 15 Temmuz sonrası seçilmiş Cumhurbaşkanı ve hükümete sahip çıkmasıyla Devleti BOP çizgisinden KIZIL ELMA hedefine getirdiğinin en büyük ispatıdır.

Hep diyoruz ya, “Ya Devlet Ülkücüleşecek, Ya Ülkücüler Devletleşecek” artık çok yakınız Sayın Devlet Bahçeli’ nin “2023 Lider Ülke Türkiye” vizyonu muhakkak gerçekleşecek.

Millet DEVLET’ in Emrinde, Gençlik KILAVUZ’ in izinde olduğu sürece Vallahi olacak, Billahi Olacak…

Ne Mutlu Türküm Diyene!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar