Ebediyen TUNCELİ kalacak...
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Ebediyen TUNCELİ kalacak...

22 Mayıs 2019 - 19:06


31 Mart da yapılan Mahalli İdareler seçimlerinin iki önemli ve ülkemize beka tehdidinde bulunacak iki yerel sonucu vardı. Birisi büyük hileler nedeniyle karanlık bir şekilde terör örgütü destekli partiye hibe edilen Iğdır, diğeri de Amerikan marka gömlekler giyinip komünistim diye geçinen bir başkana emanet edilen Tunceli. Ne yazık ki İstanbul seçimlerinde çıkan sonuçlar ve akabinde yaşanan tartışmalar bu iki önemli sonucu yeterince gündem olmaktan çıkardı.

Biraz önce ajanslardan mailime “Tunceli Belediyesinden Dersim kararı” başlıklı bir haber düştü. Okudukça sinirlendiğim ve bu ne hadsizlik, bu ne cüret dediğim bir içerik vardı haberin detayında. Tunceli Belediye Meclisi, belediye hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı “Tunceli” ismini “Dersim” olarak değiştirme kararı almış. Bunu da kent kültürünü, tarihini ve inanç biçimini yaşatmak adına yaptığını iddia etmiş.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 1926 yılında gazetecilerle yaptığı bir söyleşi de “Komünizm, Türk Dünyasının en büyük tehlikesidir. Her görüldüğü yerde ezilmelidir.” Demiştir ve komünizmin ne denli bir tehlike olduğu konusunda Türk Dünyasını uyarmıştır.

Şimdi Tunceli de bir tane adam %32 oyla belediye başkanı seçildi diye Tunceli adını ortadan kaldırmaya teşebbüs ediyor ve bunu da sessizce izlememizi bekliyor. Hayır efendim olmaz, olamaz… Haddini bil. Oranın adı Tunceli’dir ve ebediyen de Tunceli olarak kalacaktır.

İçişleri Bakanlığımız derhal harekete geçmeli ve bu konu da gerekeni yapmalıdır.        

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar