En Büyük Yük Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Bakanlarının...
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

En Büyük Yük Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Bakanlarının Omuzlarında…

11 Temmuz 2018 - 17:40


15 Temmuz 2016’dan başlayan 16 Nisan 2017’de ki Referandum ile devam eden önemli ve çok sancılı bir süreci 24 Haziran seçimleri ile şükürler olsun ki atlattık. Artık Türkiye Cumhuriyeti yepyeni bir yönetim biçimi ile yönetilecek. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bütün izlerini bundan sonra ki süreçte yaşayarak göreceğiz. Şüphesiz ki bu yeni dönem, yeni aktörlerini çıkaracak ve eski dönemin birçok önemli aktörü yeni dönemde yok hükmünde olacak. 15 Temmuz’dan 24 Haziran’a geçen iki yıllık sürecin birçok kaybedeni ve birçok kazananı var. Ne mutlu ki en büyük kazanan Türk Milliyetçiliği ve Türk Milliyetçileri olmuştur.

Yeni aktörler dedim ya işte bu yeni aktörleri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin İlk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakanlar Kurulunda çok net olarak görüyoruz. Kabine de yer alan 4 isim dışındakilerin tamamı ilk kez Bakanlık koltuğuna oturan ancak tek tek incelendiğinde oturdukları koltuğun hakkını verebilecek yeterliliğe sahip isimler. Umarım başarılı olurlar. Ben özellikle yeni dönemde iki bakanımıza çok büyük iş düşeceğini düşünüyorum. Bir milletin geleceğinin iyi dizayn edilebilmesi için gençlerine güzel eğitim verip yetiştirmesi gerekiyor. Yeni Milli Eğitim Bakanımız Prof.Dr. Ziya Selçuk ve Yeni Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu en önemli ve belki de bu süreç de ki en zor koltuklara oturdular. Önlerinde çok büyük işler var yapılacak. Allah yardımcıları olsun.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim sistemimiz ile alakalı sorunları buraya yazmak ile bitiremeyiz. Bu Bakanlığa bir eğitimcinin atanması gelecek adına umutlarımı yeşertti.

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Atıcılık ve Avcılık Federasyonundan başlayarak bütün Spor Federasyonlarını tek tek denetime tabii tutması gerekiyor. Son zamanlar da Federasyonlardan kulağımıza öyle haberler geliyor ki akıl tutulması yaşıyoruz. İş çığırından çıkmış, ahbap çavuş, akraba, eş dost ilişkisi milli olmak, milli takım antrenörü olmak, Federasyonlarda görev almak için yeterli olur hale gelmiş. Senelerdir Olimpiyatlar da varlık gösteremememiz, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında madalya alamamamızın en büyük nedeni işin ehline bırakılmaması. Sayın Bakanın Türk Gençliğini ve Türk Sporunu doğru yönlendirecek hamleler yapıp işi ehillerine teslim edeceğine inanıyorum.


Devlet Bahçeli ve Ülkücü Gençlik


15 Temmuz 2016’ dan buyana geçen süreç Devlet Bahçeli’yi Devlet Bahçeli olmaktan çıkarıp “Devlet Ata” yaptı diye yazmıştım bir önce ki yazımda. Geleceğin Lider Ülke Türkiye’sinin Mimarı ve Türk Dünyasının Bilge Lideri yakıştırmalarının ne kadar doğru ve yerinde olduğuna şahitlik ettik. Şimdi Milliyetçi Hareket Partisi çok kritik bir yolun başındadır. 24 Haziran seçimleri sürecinde çok kullanılan bir sloganın uygulamaya dönüşme vaktidir. O slogan; “Gelecek Gençliğin, Gençlik Gelecek” sloganıdır. Elbette ki partiye, davaya hatası ile sevabı ile hizmet eden herkesten Allah razı olsun. Ancak her şeyin bir sonu, her hizmetin bittiği bir nokta vardır. Liderinin arkasında layıkıyla duramayan, Liderine hak ettiği şekilde sahip çıkmayıp onu halka doğru anlatamayan İl ve İlçe yöneticileri kimseden işaret beklemeden gerekeni yapmalıdır. Ayrıca hiç kimse Ülkü Ocaklarından yetişmiş, Liderinin bir sözüne kellesini koymuş, görev ve sorumluluk almış bilgili, kültürlü ve hayatında belli noktalara gelmiş gençlerden sırf Makam ve Mevkii işgal ediyorlar diye sorsan bir çırpıda dokuz ışığın dördünü sayamayacak, Liderini temsilde zaafa düşmüş adamlara saygı duymasını beklemesin.

Öyle bir süreç atlattık ki Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde 18 yaşında ki bir Ülkücü, 60 yaşında ki birine;

"Bu iş milletin beka meselesi. Bilge Lider her şeyi devlet ve millet için yapıyor. Yanlış düşünüyorsunuz, Genel Başkana, Lidere güvenin" diyorsa eğer;

Bu gençliğe hiç kimse;

Sen yokken ben bu dava için bedel ödüyordum,

Sen daha dünkü çocuksun,

Senin yaşın kadar benim kavga etmişliğim var,

Sen ne anlarsın siyasetten,

Demesin kardeşim. O gençlik, seni alır göğe çıkarır. Cennet ordularını gösterir, geri yeryüzüne indirir. Türk Gençliği ile, Ülkücü Gençlik ile oynamayın ve sakın hafife almayın...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar