Havaalanına Karşı Çıkmak, Alaçatı ve Çeşme'ye...
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Havaalanına Karşı Çıkmak, Alaçatı ve Çeşme'ye İhanettir.

27 Ağustos 2019 - 11:34

Projesi çok uzun yıllar öncesine dayanan ve en nihayetinde geçen yıl ihalesi yapılarak startı verilen adı bile koyulan Çeşme Alaçatı Ekrem Pakdemirli Havaalanın yapılamasına ciddi bir muhalefet olduğunu görüyoruz. Bu ay başlarında havaalanı ihalesinin iptal olduğu yönünde iddialar ortaya atıldı. Ancak ihaleyi alan firma iddiayı yalanlayarak projede bazı değişiklikler istendiğini ve projenin istenildiği şekilde revize edildiğini şimdi ise değişiklikler için onay beklediklerini onay sonrası inşaatın devam edeceğini açıkladı.

Türkiye’nin en özel turizm lokasyonlarından biri hatta bu benim iddiamdır en özeli olan Çeşme’ye Havaalanı yapılmasını istememek veya engellemeye çalışmak Çeşme ve Alaçatı’ya ihanet etmek demektir. Uzun yıllardan bu yana küçük olsun benim olsun, büyümesin ki ben yöneteyim mantığı ile Çeşme de turizmi bitirme noktasına getiren hain zihniyet bugün bu havaalanına karşı çıkmaktadır.

Çeşme de Turizm 40 (kırk) güne düşmüş ve sadece gurbetçilere umut bağlanmışken bu havaalanının önünü kesmek Çeşme’yi önümüzde ki yıllarda daha vahim körler ve sağırların birbirini ağırladığı bir cennet haline dönüştürecektir.  

2018 de Ağustos ortasında sadece kendini düşünerek Çeşme’ye gelmeyin diye açıklamalar yapan, bu sezon saat 01.00’ de Alaçatı da müziği kesen ve Havaalanına karşı çıkan zihniyet aynı zihniyettir. Sadece kendi çıkarlarını düşünen bir zihniyettir. Bu zihniyetinde ne Çeşme ne Alaçatı ne de Yarımada turizmi umurunda değildir.

Önümüzde ki süreçte ve gelişen Türkiye şartlarında muhakkak ki İzmir’ e ikinci bir havaalanı zorunluluk haline gelecektir. Bugün bu havaalanı için Çeşme seçilmişken bunu kendi ellerimizle iptal ettirmek ve iptal için uğraşırsak bu topraklara büyük ihanet etmiş olur.

Kaldı ki Söke, Aydın ve Kuşadası bölgesi şuan bu iptal dedikoduları sonrasında ciddi girişimler yaparak projenin Söke veya Kuşadası’na alınması uğraşmaktadır. Bu balık çok büyük balık, kaçarsa çok üzülürüz. Çeşme ve Alaçatı ile alakası olan, özellikle de makam ve mevkii sahibi olan herkes aklını başına alsın Çeşme Alaçatı Ekrem Pakdemirli Havaalanı projesine destek olup sahip çıksın. 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar