İslam Oyunlarına bakarak kendinizi kandırmayın...
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

İslam Oyunlarına bakarak kendinizi kandırmayın...

19 Mayıs 2017 - 16:01

12 Mayıs da açılışı gerçekleşen ve Türkiye’ nin 21 branş da 339 sporcu ile yarıştığı 4. Bakü İslam Dayanışma oyunlarının sonuna doğru yaklaşırken Türkiye katıldığı müsabakalarda kazandığı 155 madalya ile İslam Oyunlarının en başarılı ülkesi konumunda yer alıyor.

Öncelikle orada emek verip yarışan, Ay yıldızlı bayrağımızı göndere çekmek için ter akıtan bütün sporcu kardeşleri madalya kazansın kazanmasın yürekten kutluyor ve her birine ayrı ayrı bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum.

Ancak, iki üç gündür Amatör Spor Federasyonlarında ve Gençlik Spor Bakanlığımızda görevli bazı yetkililerin saçma açıklamaları ve beyhude hava atmalarına rastlıyorum. Beyler kendinize gelin kazanılan 155 madalyayı Rio 2016’ da kazanmadınız. İslam Oyunlarında yarıştığınız ülkelere bir bakın ve kendinize gelin.

Elbette ki Türkiye, İslam Oyunlarında açık ara lider olmalı. Rakip ülkelerin ve Türkiye’ nin genel durumlarına bakarsanız Azerbaycan dışında yanımıza yaklaşacak bize rakip olacak ülke bulamazsınız. Ama siz öyle bir havaya sokmuşsunuz ki kendi kendinizi, bu havaya kapılırsanız 2020 Olimpiyatlarında yine hüsran yaşarsınız. Gerçi sizler hüsran yaşasanız da bir şey olmuyor. Ülkemizde ki güya Özerk Federasyon sistemi sayesinde birilerinin adamı olduğunuz sürece başarılı olsanız da olmasanız da o koltuklar da oturmaya devam ediyorsunuz.

 

Saffet Sancaklı Lafı gediğine koymuş…

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili Sayın Saffet Sancaklı TBMM kürsüsünden kulüplerin vergi affı konusundan başlayarak çok özel bir konuşma yaptı. Muhakkak hepiniz dinlemişsinizdir, dinlemeyenlerin de dinlemesini rica ederim.

Konuşmasının özü ülkemizde kulüpleri büyük şirketleri de yöneten iş adamları yönetiyor ancak kendi şirketleri hiçbir yıl zarar etmezken kulüplerin her yıl ciddi borçlanması ve zararı oluyor. Ülkemizde kulüpleri sporun içinden gelenler değil de iş adamlarının yönetmesinin yanlışlığından bahsediyor ve bir türlü geçmeyen borçlanma yapan yöneticilerin borçlarında sorumlu olacağı yasanın geçmesi için destek istiyor.

Önce Beşiktaş’ ı mahveden ( o Beşiktaş’ dan ayrılınca kulüp kendine geldi ) ve şimdi de Türk futbolunun temellerine dinamit olan mevcut Futbol Federasyonu Başkanına defol git de Türk futbolunu düzeltelim diyor.

Uzun yıllardır dik duruşu, adamlılığı, bilgisi, tecrübesi ve kararlılığı ile Türk siyasetinde bir yıldız gibi parlayan Saffet Sancaklı’ nın yeni dönemde Gençlik ve Spor Bakanlığı için en uygun isim olacağını düşünüyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Federasyonlarının FETÖ’ den arındırılması ve ülke sporu adına Milli politikalar oluşturulup, uygulanması için mevcut siyasi aktörler arasında bu göreve layık olan birinci isim Saffet Sancaklı’ dır.         

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar