Türk Gençliğine tarihini anlatmak ve öğretmek...
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Türk Gençliğine tarihini anlatmak ve öğretmek...

29 Eylül 2019 - 16:01

Türk Gençliği için eğitim çok önemli ve hassasiyet taşıyan bir konudur. Uzun yıllardır Milli Eğitim sistemimizde yaşanan kırılganlıklar ve Türk gençliğinin kimyasını bozmak niyetli politikalar sebebiyle bugün bu konuya biraz daha hassas ve acil bir şekilde bakmamız gerektiğini ortaya koymaktadır.

Hiç kuşkusuz Türk Gençliği ile ilgili bütün her şeyi Hükümetten ve Milli Eğitim Bakanlığından da beklemek doğru değildir. Sorumluluk sahibi gerek kişisel olarak herkes gerekse Belediyeler, STK’ lar, Büyük Şirketler üzerlerine düşen her şeyi yapmak ile yükümlüdür. Bunun en güzel örneğini özellikle Dr. Sinan Ateş’ in Genel Başkanlık görevine getirilmesi ile Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı bizlere göstermektedir.

 Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı son zamanlarda yayın hayatına başlattıkları “Bilge Türk” ve “Dönence” Dergilerinin yanı sıra “Çocuklarımız İçin Nutuk” ve “Çocuklar İçin Kutadgu Bilig” kitapları ile her İl ve İlçe Teşkilatlarının konu üzerinde ki hassasiyetleri çok önemlidir. Kaldı ki Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının teşkilat gücünü göz önünde bulundurduğumuzda bu çalışmaların ne denli büyük ve verimli sonuçlara ulaşacağını hesaplamak zor olmuyor.

Yusuf Has Hacib tarafından yazılan ve yazılışının 950. Yıl dönümünde UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınan Kutadgu Bilig Türk-İslam tarihi açısından çok önemli bir eserdir. Türk Düşünce dünyasının temel kaynaklarından biri olan Kutadgu Bilig’i Türk çocuklarına tanıtmak, onlara ulaştırmak çok önemli ve tarihi bir görevdir. Bu tarihi sorumluluğu yerine getirip bu kıymetli eseri Türk çocukları ile buluşturan başta Genel Başkan Dr. Sinan Ateş ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının kıymetli yöneticilerine teşekkür etmek her Türk için önemli görevdir.

Bireysel olarak da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının hazırladığı “Çocuklar İçin Kutadgu Bilig” kitabını internetten kitap satış noktalarından temin edebilir ve etrafınızda ki çocuklara hediye edebilirsiniz.

  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar