Uğur Dündar' ın Amacı Ne?
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Uğur Dündar' ın Amacı Ne?

15 Haziran 2017 - 09:32

Çeşme’ yi ve Çeşme’lileri yakından tanıdığını bildiğimiz duayen Gazeteci Uğur Dündar 5 haziran da Çeşme’yi ilgilendiren bir tweet attı. Tweette “Hafta sonunu geçirdiğim güzelim Çeşme, bakımsız, pis ve kaderiyle baş başa bırakılmış görünümüyle yaza hazır (!) durumda!..” yazıyordu. İster istemez bizim gazetemizin internet sitesi dahil bir çok yerde haber oldu bu tweet.

Biz internet sitemizde yorum katmadan paylaştık haberi çünkü özellikle ben Çeşme’ de yaşayan biri olarak Çeşme Belediyesine temizlik konusunda tek laf söyleyemem hatta gördüğüm kadarı ile belediyenin en doğru yaptığı iş diyebilirim. Ancak birçok haber sitesi yorum katarak ve bu tweet üzerinden Belediyeye vurmaya çalışarak gördü bu haberi fırsat bu fırsat diyerek.

Peki ne oldu da Uğur Dündar Çeşme Belediyesini veya Başkanını zora düşürecek bir işe kalkıştı ve amacı neydi. Uğur Dündar gibi duayen bir gazetecinin sonuçlarını düşünmeden hiçbir işe kalkışmayacağına inanıyorum. Haberi gördükten sonra kendi kendime amacı ve nedeni düşünürken gazetemizin internet sitesinde yapılan haberi görenler bir bir aramaya başladı.

Bu tweeti nasıl haber yaptığımızı soracak ve gerekli cevabı alınca bozulan hadsizlerde vardı arayanlar içinde, bu haberle Belediye Başkanının zor duruma düşeceği için üzülenlerde, sevinenlerde… Biz tarafsız ve bağımsız gazeteciliğin gerektirdiği gibi haber değeri taşıdığı için bu haberi yaptık sonuçlarının kimi üzüp, sevindireceğini düşünmeden ve yorum katmadan. Ama arayan ya da rastladığında konuşan herkesin bu habere bir yorumu vardı. Çok ciddi iddiaları olanlarda tabii vardı.

Bana gelenler arasında en büyük iddia Uğur Dündar’ ın Halk Tv’ de yaptığı Halk Arenası adlı programa Çeşme Belediyesinden maddi destek alamadığı ve bu nedenle Başkan Muhittin Dalgıç ile arasının açık olduğu yönünde idi. Uğur Dündar gibi duayen bir gazeteci hakkında yaptığı bir programa maddi destek alamadığı için bir Bir Belediye başkanını zor durumda bırakacak işlere kalkışacağına kişisel menfaat ve çıkar uğruna bunu yapacağına inanmak istemiyorum. Ancak bu iddiayı birçok insandan duyduğum için bu köşe de sizlerle paylaşmak istedim. Çeşme Belediyesi ve Halk Tv’ de yayınlanan Halk Arenası programı ile alakalı aralarında geçen her hangi bir maddiyat veya maddiyata dayalı bir sıkıntı olmuş mudur taraflar bir açıklama yaparsa bu iddiaları ortaya atıp insanları inandırmaya çalışanlara da bir cevap vermiş olurlar.

Bana gelen ikinci önemli iddia ise az önce ki konunun sonrasında Uğur Dündar’ ın kendisine çok yakın olan ve önümüzde ki dönemde Çeşme Belediye Başkanlığı hayali kuran bir dostuna Muhittin Dalgıç’ ı yavaş yavaş yıpratmaya başlayarak yer açmaya çalıştığı iddiasıdır. Çeşme’ nin kahvelerinde, sokaklarında ve esnafları arasında bu aralar çok fazlası ile herkes birbirine Uğur Dündar’ ın bu dostunun Belediye Başkanlığına aday olacağını söylüyor. Ateş olmayan yerden duman çıkar mı bilmem, bildiğim bunların bir iddia olduğu ancak üzerinde durulması gereken iddialar olduğudur.

CHP içinde özellikle parti vitrininde referandum sonrası görülen ayrışmanın yerel merkezlerde ve tabanda da yaşanmaya başladığı çok açık nettir. Mahalli idareler seçimi yaklaştıkça Uğur Dündar tweeti benzeri durumları daha çok göreceğimizi tahmin ediyorum.        

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Abdulkadir DİRMİLLİ
    2 yıl önce
    Şimdi söz konusu zaatın bağ***tılarını, söylemlerini ve eylemlerini incelediğimizde ki incelemeye kalmadan gördüğümüz duyduğumuz ilk anda karakteri ve hangi şer odaklarına hizmet ettiği ortadadır. Çeşme belediyesini karalamak adına attığı teweeti gördüğüm ilk anda anlamıştım bi amaç olduğunu. Yoksa öylesine hünhar bir zaat böyle bir belediye başkanını zora sokacak teweet mi atar hiç? Alayını denize dökmek lazım.

Son Yazılar