Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan; vatan büyük ve...
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan; vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan

27 Ağustos 2017 - 21:25


Yarımada Gazetesi olarak bu sayı ile sekizinci sayımızı çıkarmış bulunuyoruz ve bu sayımız Büyük Türk tarihi için çok büyük önem taşıyan 30 Ağustos’ a denk geliyor. Gazetemiz her sayısında biraz daha büyüyor ve gelişiyor. Sizlerden aldığımız geri dönüşlerle gazetemize yenilikler katmaya devam ediyoruz. Bu sayıdan itibaren her sayımız da “Tarihimizi Bilelim” ve “1 Şair, 1 Şiir” köşelerini bulacaksınız.

Mutluyuz ve gururluyuz çünkü Büyük Türk Milletinin mensubuyuz.

26 Ağustos 1071 Cuma günü Cuma namazı sonrasında ellerini göğe kaldırıp “Ya Rabbi! Sana tevekkül ediyor, azametin karşısında yüzümü yere sürüyor ve senin uğrunda cihad ediyorum. Ya Rabbi! Niyetim halistir. Bana yardım et; sözlerimde hilaf varsa beni kahret.” Diye dua ederek Anadolu’ nun kapılarını bizlere açan ve “Size öyle bir vatan aldım ki, ebediyen sizin olacaktır.” Diye Anadolu Türk yurdu olduğunu ve ebediyen Türk yurdu olarak kalacağını müjdeleyen Başbuğ Alparslan’ ın torunlarıyız.

26 Ağustos 1071’ den tam 851 yıl sonra yine bir 26 Ağustos günü Türk adını tarihten silmek isteyenlere yine bir Cuma günü emrinde ki askerlere “Ben size ölmeyi emrediyorum.” Diyerek Zaferle sonuçlanacak Büyük Taarruzu başlatan Atası Alparslan’ ın emanetini kurtarmış ve Büyük Türk Milletinin yıkılmayacağını ve ilelebet var olacağını bütün dünyaya duyurmuş Başbuğ Atatürk’ ün torunlarıyız.

1071'de Başbuğ Alparslan: "Allah-ü Tealâ, hâlis Türkleri aziz kılmıştır” demiş
1922'de Başbuğ Atatürk: "Bu memleket tarihte Türk'tü, halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.” diyerek TÜRK'ün bu topraklardaki SON SÖZÜNÜ söylemiştir. Ve iki büyük komutan bize hedefi göstermiştir
Vatan ne Türkiye’dir Türklere ne Türkistan; vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan

Başbuğ Alparslan ve Başbuğ Atatürk başta olmak üzere Büyük Türk Milletine hizmet etmiş şehit olmuş, gazi olmuş bütün Devlet adamlarımızı, askerlerimizi ve ebediyete intikal eden Büyük Türk Milletinin her bir mensubunu rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları Şad Olsun, Türk Milleti ebediyen var olsun. Ne Mutlu Türk’ üm Diyene!


Çeşme Halkı Volkan Konak’ ı İstemiyor.

Yaklaşık iki yıldır Çeşme de yaşıyorum ve Çeşme halkı ile her fırsatta sohbetler ediyorum. Bu iki yıl içinde Çeşme de 3 kez Volkan Konak konserine rastladım. Dikkatimi çekti ve sadece benim değil Çeşme halkının da dikkatini çektiğini yaptığım sohbetlerde öğrendim. Bu köşeden Çeşme Belediye Başkanı Sayın Muhittin Dalgıç’ a seslenmek istiyorum. Özellikle Hdp ve Pkk’ ya karşı yaptığı destek açıklamaları ile halkın gözünden düşen, Maçka da 15 yaşında ki Eren Bülbül’ ün şahadeti ile sonuçlanan olaydan sonra Volkan Konak’ a tepkili yaklaşım gittikçe büyüyenr ve her fırsatta Çeşme de konser veren Volkan Konak’ ı Çeşme halkı artık istemiyor. Ülkemizde yetişen onlarca sanatçı var iken Volkan Konak’ ın bir daha Çeşme de Belediyesi organizasyonu ile konser vermemesini temenni ediyor ve Sayın Muhittin Dalgıç’ ın bu sese kulak vereceğine yürekten inanıyorum.

 

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Berat sara
    5 ay önce
    Hadi *** ordan başbuğ ataturkmus o kimki ULAN askere ölmeyi emrediyor

Son Yazılar