Yeni Hükümette Mhp' ye en az 3 Bakanlık emanet edilmeli…
Gökhan Çelik

Gökhan Çelik

Yeni Hükümette Mhp' ye en az 3 Bakanlık emanet edilmeli…

01 Mayıs 2017 - 21:11

16 Nisan Referandumunun kesin sonuçlarının ilanının ardından Ak Parti’ de alınan 21 Mayıs’ da kongre kararı Türk siyasetinde bütün gözlerin yeni kurulacak 66. Cumhuriyet hükümetine çevrilmesine neden oldu. Yeni kurulacak kabine ile ilgili bazı duyum ve tahminlerimi sizinle paylaşmak ardından Mhp’ ye neden 3 bakanlık verilmesini istediğimi anlatmak istiyorum.

 

-          Birçok kesimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Akparti’ nin başına geçtikten sonra hükümet kurma görevini Enerji Bakanı Berat Albayrak’ a vereceği ve onu Türkiye’ nin son Başbakanı yapacağı konuşuluyor. Ancak ben buna ihtimal dahi vermiyorum. Olmasını da istemiyorum. Binali Yıldırım çok başarılı bir yıl geride bıraktı Başbakanlık koltuğunda ve bunun devam etmesi adına Hükümetin başı olarak Cumhurbaşkanı’nın Binali Yıldırım ile devam edeceğini düşünüyorum.

-          Ahmet Davutoğlu’ nun en yakın çalışma arkadaşlarından biri olan ve geçen yıl ki kabine değişikliğinde Ahmet Davutoğlu’ un bütün adamları görevden alınıyor imajı verilmemesi adına yeri değiştirilerek kabine de kendine yer bulan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ ın kabine dışı kalıp yerine eski Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ ın geleceğini düşünüyorum.

-          Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ ın kabine dışında kalacağını düşünüyorum.

-          Olimpiyatlar da o kadar imkana rağmen büyük hayal kırıkları yaratan ve ülke sporunu bir türlü istenilen seviyeye getiremeyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ ın da kabine dışında kalacağını düşünüyorum.

-          Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ ın kabine dışında kalacağını düşünüyorum.

-          Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ ın kabine dışında kalacağını ve yerine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ ın geçeceğini düşünüyorum.

-          Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ nin kabine dışında kalacağını düşünüyorum.

-          Akparti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ ın yeni kabinede yer alacağını düşünüyorum.

 

16 Nisan sonrası oluşan yeni siyasi tablo neticesinde 2019 yılını beklemeden önemli konularda Milli politikalar oluşturma noktasında, referandumun mimarı ve kazanılmasında ki en büyük pay sahibi Mhp ile Akparti işbirliğini devam ettirmelidir. Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini daha sağlam temeller üzerine inşa edebilmek için Milli Eğitim, Gençlik ve Spor ile Kültür ve Turizm Bakanlıkları çok büyük önem taşımaktadır. Bu üç bakanlık muhakkak Milli politika üzerine ve birbiri ile entegre olacak şekilde dizayn edilmelidir. Hangi bakan, hangi müsteşar gelirse gelsin bizim Milli eğitim, Gençlik ve Spor ile Kültür ve Turizm politikalarımız değişmemelidir. Bir daha darbe tehdidi yaşamak istemiyorsak, çocuklarımızın belli tarikat ve cemaatlerin elinde oyuncak olmasını istemiyorsak bunu yapmak mecburiyetindeyiz.

Milli Eğitim politikamızı Türkçülük ve Milliyetçilik üzerine inşa etmek mecburiyetindeyiz. Gençlerimize başka kültürleri değil de Türk Kültürünü, örf ve adetlerini aşılamak mecburiyetindeyiz. Bunu da yapabilecek parti Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü kadrolardır. 21 Mayıs sonrası kurulacak hükümette Milli Eğitim Bakanı, Gençlik ve Spor Bakanı ile Kültür ve Turizm Bakanının Milliyetçi Hareket Partisinden olması elzemdir.

Unutmayın ki geleceğimiz gençliğimizdir. Gençliğimizi ne kadar doğru yetiştirirsek geleceğe o kadar güvenle ve inançla bakarız.    

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    3 yıl önce
    Lütfi Elvanın kabine dışı kalacağını düşünmüyorum çünkü şuan en başarılı bakanlardan biri ve ayrıca mersin-karaman-konya bölgesi için tek alternatif

Son Yazılar