S-400 SÜZGECİNE TAKILANLAR
Köksal Koç

Köksal Koç

S-400 SÜZGECİNE TAKILANLAR

29 Mayıs 2019 - 22:12

Merhaba Sayın Okurlar

S400 Füze hava savunma sistemimiz ,eli kulağında geldi gelecek. Teslim tarihi yaklaştıkça,tartışmalar alevleniyor. Tartışmaların odak noktasına baktığımızda, S400 Sistemi nin aslında ‘Ş’400 ( şerefsiz yakalama sistemi) ,’H’400 ( hain yakalama sistemi),’T’400(terörist yakalama sistemi) özelliklerine de sahip olduğu ortaya çıkıyor. Bu şerefsiz hain terörist güruhu, akıllara ziyan bin bir türlü masalla ,tıpkı terörle mücadeleye karşı çıktıkları gibi, tıpkı milli silahlanma politikalarına karşı çıktıkları gibi, S400 temin etmemize de karşı çıkmaktalar. Şaşırdık mı? tabii ki hayır…

Jeopolitik olarak ateş çemberinin içinde kalan Vatanımız, dört bir yandan sarılmaya çalışılmakta. Irak’ı ,Libya’yı, Mısır’ı işgal edenler, Suriye’yi besbeter edenler, İsrail’in hedeflerine ulaşması için ne yapacağını şaşırmış, ‘Dost’ ve ‘Müttefik’ ABD (yersen…) , Arabistan yarım adasında ki kuklaları ,Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri ile beraber , Yemen’de katliama devam etmekte, Katar’ın burnundan getirmekte. İran’ıda özgürleştirdi özgürleştirecek( yersen…) ha gayret kıyamda…

S400 Almıyacaksınız , Siz ne biçim NATO Ülkesisiniz, Siz ne biçim Dostsunuz, Hani Müttefiktik diye kıyameti koparan , ^^Dost ve Müttefik ABD, on binlerce  Tır silahı terörist PKK uzantısı PYD’ye teslim etmiştir.Terörist FETÖ  mensuplarını başlarından kuyruklarına kadar ,beslemiş büyütmüş, hepsini kucağına oturtmuş, organize etmeye devam etmektedir. Kadim Türk Devletimizin ,bütün düşmanlarına karşı ,cömertliğini esirgemeyen ^^Dost ve Müttefik ABD^^  , Sıra Bize geldiğinde , en ihtiyaç duyduğumuz silahları teknolojileri elde etmememiz için, elinden geleni ardına koymamış, koymamakta. 2003 yılında ABD Dış işleri Bakanı Condoleezza Rice "Ortadoğu'da 22 ülkenin sınırları değişecek, buna Türkiye de dahil" açıklamasının üstünden 16 Yıl geçmiş , mevzu bahis 22 ülkenin çoğunun defteri dürülmüş , Bize de her gün ayrı bir ^^Dostluk^^ ayrı bir ^^ Müttefiklik^^ gösterilmeye devam edilmekte… Avrupa da ki ^^Dost^^ Ülkeler de yancılık da geri kalmamakta…

S400 Alıyoruz diye; kimse Rusya’nın yatacak yeri varmış gibi düşünmesin. Rusya ve İran terörist PKK-PYD Katil Esed ve Ermenistan ile ilişkileri can ciğer kuzu sarması… Rusya’nın Kırım’ı ilhaki, Dünyanın en büyük donanmalarından birini Karadeniz’ e indirmesi , bu durumun ticaretten öte bir durum olmadığının belgesidir.

Ülkemizin terörle mücadelesi devam etmekte, milli savunma konusunda da hem kendi üretimimizi yaparak, hem de başka ülkelerden gerekli silahları satın alarak önlemleri sağlamak zorundayız. Bu konuda önce ^^Dostlarımıza^^ gittik, ABD den Patriot Füze hava savunma sistemi, Fıransa ve İtalya dan SAMP VE MEADS  Füze hava savunma sistemleri almaya çalıştığımızı, paramızla Bize bu silahları satmadıklarını, Mecburen Rusya’dan S400 almak zorunda kaldığımızın altını çizelim. ABD , Bizi CAATSA  yasasıyla tehdit etmekte. ABD Kongresinin geçen yıl çıkardığı "Amerika Düşmanlarına Yaptırımla Mücadele Yasası" (CAATSA), Rus savunma ve istihbaratıyla ilişkili kurum ve kuruluşlarla iş yapan üçüncü ülke ve şirketlere de yaptırım uygulanmasını öngörüyor. Biz S400 antlaşmasını yapmamızdan çok çok sonra çıkmış bir yasa. Aynı zaman da , yasa çıktıktan sonra da Patriot ,Samp,Meads almak için tekrar talepte bulunduğumuzun  ve gene Bize bu sistemleri satmadıklarının altını da çizmek istiyorum.

Bize  S-400 alamazsınız diye parmak sallayanların, S300 koleksiyonu yapan Yunanistan'a Bulgaristan'a Slovakya'ya çıtları çıkmamıştır. Bu üç ülkenin de NATO ülkesi olduğunu , bu üç ülkeye ilaveten Hırvatistan’ın da S400 siparişi vereceklerini de hatırlatalım. Üç öğün ABD ‘yle yiyip içen Suudi Arabistan’da siparişi teslim almak üzere…Parayı peşin ödeyen Hindistan’ı kimse anmıyor bile…

Peki bu bilgiler ışığında , bu duruma Ülkemiz içinde kimler çanak tutuyor bi bakalım. Terörist PKK-YPG’yi “Vatanını koruyan oluşum” olarak gören CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Türkiye’nin Rusya’dan alacağı S400 hava savunma sistemine karşı çıkarak, “Hükümet S400’lerle ilgili kararını yeniden gözden geçirmeli.” Diyor… 4600 teröristin öldürüldüğü Afrin operasyonuna ilk karşı çıkan partinin Genel Başkanı olan Meral Akşener “S400’lerle ilgili bir duyumum var. Umarım doğru değildir. Büyük bir güvensizlik neticesinde sarayın korunması için alındığına dair bir duyumum var. Umarım doğru değildir.” diyor, HDP Milletvekili Garo Paylan ”Ekonomimiz bu kadar kırılganken S400 füzesinin alınması yangına benzin dökecektir. Acilen S400 füzesi alımından vazgeçilmeli” diyor, HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli ise “Türkiye’de ısrarla savaş politikası, ısrarla bu düşmanlık Kürt düşmanlığı inanılmaz bir silahlanma harcaması var. Bakın S400’ler. Türkiye’nin S-400’e nerede ihtiyacı var? Biz hangi ülkenin hava tehditi altındayız? Suriye’nin mi? Suriye perişan olmuş ne hava tehditi. Kimin tehdidi altındayız?” diyor.

^^Dost ve Müttefik ABD^^ nin ‘ pensilvanya şakşakçı korosu’ aynı beste… aynı güfte…

Eyvah S400 alacaklar diye karalar bağlayanların, bu kadar çekindikleri nedir? Dünyadaki en iyi hava savunma sistemlerinden biri olarak nitelendirilen S-400, savaş uçakları, radar tespit ve kontrol uçakları, keşif uçakları, stratejik ve taktik uçaklar, taktik, operasyonel-taktik balistik füzeler, orta menzilli balistik füzeler, hipersonik hedefler ve diğer gelişmiş hava saldırısı araçlarını imha etmek üzere tasarlandı.S-400, çok uzun menzilli 40N6 model füzeyle 400 kilometre, uzun menzilli 48N6 model füzeyle 250 kilometre, orta menzilli 9M96E2 model füzeyle 120 kilometre ve kısa menzilli 9M96E model füzeyle de 40 kilometredeki hedefleri vurabiliyor. Kısa, orta ve uzun menzillerde füzeleri aynı anda kullanabilen S-400, 600 kilometre uzaklıktaki hedefi algılama özelliğine sahip ve saniyede 4,8 kilometre hızla füze gönderilebiliyor. Sistem, hedefe 10 saniyeden daha az sürede tepki veriyor.

Bu sistemi Güney Sınırımıza Kursak ;400 kilometre uzaklıktan hedeflere kilitlenip,250 kilometre uzaklıktan vuramayacakmıyız? Ülkemizin ,güneyden gelebilecek her tür hava saldırısını bertaraf edeceği anlamına gelmiyor mu? Hatta Suriye’nin Kuzeyinde kuş uçurtmayacağımız sonucuna varmıyor muyuz? Kuzey Irak , Kuzey Suriye , Doğu Akdeniz , Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti , Hava Sahalarını tamamen kontrolümüz altına almış olmayacak mıyız?

Batı Sınırımıza Kursak ; Ege Hava Sahasında , Avrupa’nın şımarık çocuğu Yunanistan ,yaramazlık yapmaya kalkışa bilir mi?

Doğu sınırımıza Kursak ; İran’ın Ermenistan’ın çıtı çıkar mı?

Sorular Sorular Deli Sorular…

Gene Noktayı Milliyetçi Ülkücü Hareketin Bilge Lideri Sayın Devlet Bahçeli Koymuş. “Türk milletinin varlığını, birliğini ve refahını hedef alan karanlık çevreler, bunların yerli işbirlikçileri ve siyasi uzantıları son zamanlarda tahrik kampanyalarına hız vermişlerdir. Türkiye S-400 Füze Savunma Sistemi bahanesiyle siyasi ve ekonomik kuşatmaya alınmış, boyun eğmesi amaçlanmıştır.”

Dıştaki şer odaklarının, içerideki şakşakçılarının niyetini özetlemiştir.

Kalın Sağlıcakla. Saygılarımla.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar