DR. CEVDET TUNA'NIN ALEO VERASI
Pınar Çağlıner

Pınar Çağlıner

DR. CEVDET TUNA'NIN ALEO VERASI

13 Mart 2018 - 01:36

Güzel, anlamlı ve bir o kadar da benim için keyif dolu vakitler geçireceğim, çeşitli organizasyonlardan davet alıyorum. Eğer bir kitap yazma aşamasında değilsem, hepsine katılmaya çalışıyorum. Geçen hafta katılabildiğim bir davette keyif aldığım, ayrıca hayatıma dahil edeceğim bir ürün ile tanıştım.

Aslında sizin de bildiğiniz bir bitki. Mısır’ın ölümsüz bitki dediği, Kleopatra’nın her gün kullandığı, tedavi edici özelliği ile ekzama, sedef, mantar gibi ciddi hastalıklara çare, kesikleri adeta onaran bu bitkinin adı Aloe Vera. Belki kiminizin bahçesinde ya da saksısında var olan bir bitki.

Ben yararlarından ötürü, Aloe Vera’nın her kullanım alanında var olması gerektiğini düşünürdüm. El kreminde, nemlendiricide ve tonikte.

Peki piyasada bu bitkinin yer aldığı ürünler yok mu?  Kozmetik dünyamız çok gelişti ve her gün yeni ürünlerle tanışıyoruz. Benim ilgimi, dikkatimi ve takdirimi çeken bambaşka bir şey oldu.

Dr. Cevdet Tuna’nın kendi formülleri ve sertifikalarıyla piyasada sunduğu ürünlerin de parafenin ve Sbs gibi zararlı metallerin içermediğini biliyorum. Bu nedenle bir çok ürününü gönül rahatlığı ile kullanıyorum. Bu benim için çok önemli, lakin kullanılan vücuda zarar veren  ne varsa uzak durmaya çalışan biriyim.

Hafta içi Farmasi Ege Bölge Müdürü Fethiye Çapkın, Direktör Emine Çakırca ve  Aylin Özgüneysu daveti ile çok başarılı ürün tanıtımlarına katıldım.

Dr. Cevdet Tuna, Meksika’dan Aleo Veranın ana maddesini satın alarak, bacasız fabrikasında üretime geçirmiş. Yani ham madde üretimi, yetiştirilmesi, ürün formüllerine dahil edilmesi tek bir elden, değerli Dr. Cevdet Tuna’dan bizlere geliyor. Bunu duyunca oldukça heyecanlandım. Parafen, ağır metaller ve vücudumuza düşman nitelikli maddelerin bizlerden uzak durması gerekirken, kimi zaman onları ellerimizle vücudumuza uygulayabiliyoruz. Bunun sonucunda da  ekzama, mantar ve belki daha da ağır sonuçları kendimize armağan ediyoruz resmen.

Aloe Vera’yı bir süre bende saksımda yetiştirdim. Kullandığım oldu, ancak yapışkan hali beni rahatsız etmişti. Testarlardan Farmasi ürününü kullandığım anda, içerisinde % 93 Aloe Vera içermesine rağmen cilt hemen emdiği için, geride bıraktığı his sadece rahatlama ve okşanası eller oldu. Gerçekten  ellerimi o kadar yumuşak ve dinlenmiş hissettim.

Bakım, nemlendirme ve koruma olarak kullanım alanına dahil edilen bu mucizevi bitkiyi, içerisinde zarar vermeyen sunumu ile gönül rahatlığıyla kullanacağım.

Kullandığımız ürünlerin içeriğini araştırmalıyız. Güzelleşelim, iyileşelim derken, kendimize zarar verebileceğimizi unutmadan, araştırma yaparak ürünler seçmek yapmamız gereken doğru bir davranıştır.

Hepinize sağlık ve güzellik dolu günler diliyorum.

Sevgiyle kalın…

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar