ERKEKLERİ ÇILDIRTMAYIN!
Pınar Çağlıner

Pınar Çağlıner

ERKEKLERİ ÇILDIRTMAYIN!

25 Aralık 2018 - 20:42

ERKEKLERİ ÇILDIRTMAYIN!

Evlilik programların bitmesi ile ailevi sorunlarını ekrana döken insanlarımızı seyreder olduk. Ne var, ne yok öylece ortalığa sunulanlar beni şok etti. Aile birliği ve özelliği diye bir şeyler vardı bir dönem. İnsan utanırdı o kadaaar özelini anlatmaya. Aman kimse duymasın denilirdi. Tamam mağdur olan kadın, erkek, çocuklarımız var. Ancak mağduriyeti de aşan mağduriyetler yaşatmanın yarışına girmiş insanlar seyreder oldum.

Özellikle şok yaşadığım bir konu var. Kadın yani mağdur olduklarını söyleyen kadınlar, mağduriyetini anlatırken ortaya çıkan aile birliğine yakışmayacak durumlarda bulundukları ortaya çıkınca, maaşallah hiç utanmıyorlar. Kanal kanal gezerek farklı programlarda, aynı tarz kadın tutumları ile karşılaşabilirsiniz. Ben ekranın diğer tarafında utandım inanın. Benden duyulan sesler şu şekildeymiş; “Allah, Allah.” “Nasıl yani?” Sonrada başlamışım kendi kendime konuşmaya. Oğlum en sonunda; “Anne kapat şunu lütfen.” deyince fark ettim ki, ben hipnotize olmuşum. Gerçek dünya ile bağlantım kopmuş. Hayretim, şaşkınlığımla savaşırken ben benden gitmişim.

 

Erkekler yıllarca içinde bulundukları yapay evlilikleri öğreniyorlar. Bu örnek bir değil on değil ki, bu köşeye kadar taşındı bu konu. Ben bir ayrıcalık var ederek bir yazı aktarmıyorum sizlere. Ben şu an bir düğme ile evlerimize giren bir rezalet portresinden bahsediyorum. Ben utanmadan, bir insandan çıkabilecek en gür ses ile “Evet çocuk senden değil. O çocuk senin değil.” diyen on yıllık evli kadından, kadınlardan bahsediyorum.

Bize neler oluyor? Kadınlarımıza neler oluyor? Şok yaşıyorum. Nedeni; ekranlarda, toplum içinde babalar ortalıkta, DNA testi istiyorlar. Evliyken aldatılan eşler, aldatılma sonucu doğan çocuklar, çocuğunun babasının ismini hatırlamayan kadınlar. Ne oluruz ya? Bu kadar mı rezalet durumdayız? Bu kadar mı ar namus yerlere düştü?

Hangi erkek yıllarca çocuğum dediği yavrusunun babasının aslında en yakın arkadaşından, mahallenin bakkalından olduğunu öğrenince çıldırmaz?

Canlı yayında yaşandı. DNA sonucu çocuğu sandığının başkasından olduğunu öğrenen deliye döndü. Hala kadın “Ben demiştim, senden değil.” diye konuştu.

Şu erkekleri çıldırtmayın!

 

Bu kadınlar resmen din perdesi arkasında yaşıyor. Bu kadınlar bu ülkede büyümedi mi? Bu kadınlar bu erkeklere bunu yaşatmayı nasıl başarabiliyorlar? Ya BU ÇOCUKLAR ne olacak? Bu ÇOCUKLAR bu psikoloji depremi ile yarın öbür gün nasıl bir hayat yaşayacak ve YAŞATACAKLAR? NE OLUYOR KADINLAR? BİRAZ AR NAMUS!!!!!

 

Ha bir de, evlilik programları topluma yararlı olmadığı için sonlandırıldı da, her ne hikmetse ayrı kanallarda aynı olan konu formatı bizim neremize iyi gelecek bilmiyorum.

Hepimiz için hayırlı bir yıl diliyorum.

Sevgiyle kalın…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar