KIZMAYIN BANA
Pınar Çağlıner

Pınar Çağlıner

KIZMAYIN BANA

28 Mayıs 2019 - 23:22

 

“Kızma bana anne, bana kızma baba ben çocuğum. Yürümeyi yeni öğrendim, yemeğimi belki kendim yiyebiliyorum ancak yapacaklarımın hata olabileceğini bilmeden. Konuştuklarımla, tavırlarımla, yaptıklarımla seni üzebileceğimi bilemem ki.

Benim kalbim hiç kırılmadı. Kalp nasıl kırılır bilmiyorum ki. Kızma bana, ben daha çocuğum. Bağırma, ben ne olduğunu bilmediğim hatalarımı daha anlamamışken, senin bağırmanı anlayamam ki. Neden kızdığını bile bilmeden. Anlat bana uzun uzun, nasıl davranırsam insanlar bana karşılık verir, ne yaparsam yanlış olur? Ben yaşadıkça öğreneceğim ama sen de bana öğret, bir zamanlar anneannemin, babaannemin sana öğrettiği gibi.

Küsme bana, ben daha çocuğum. Hatalarım öğretecek bana, seni üzdüğümü, kalp kırabileceğimi. Ama bana kızarak, küserek, bağırarak öğretme. Ufak cezalar ver bana, büyük olmasın o cezalar. Yaşıma uygun olsun ki dikkatimi çeksin. Hani ilk adımlarımı atmaya başlarken her düştüğümde kolumdan tutup beni kaldırmıştın, o zaman düştüğüm için bana kızmamıştın. Şimdi de öyleyim anne. Şimdi yürüyorum büyüme yolunda ve yine düşeceğim, sen tut beni kolumdan, kızmadan, bağırmadan. Bilmiyorum ki, öğreneceğim. Kimden mi? Tabii ki senden…”

Kaç yaşında olunursa olunsun, annelik, babalık son bulmuyor. Ve çocuk olmak. Kimimiz hep çocuk kalacak, başımızı yaslayacağız o güvenli omuzlara. Kimimiz anneliği, babalığı tadacağız. ‘Anne olmadan, baba olmadan anlayamazsın.’ kelimesinin anlamını keşfettiğimizde gülümseyerek yaslayacağız başımızı. Kimimizin yanında anne, babalarımız olacak, kimimiz ise anne, baba olarak devam edecek yoluna. Ama ne kazanacak biliyor musunuz?

SEVGİ… Dünya’nın temelleri kurulurken, SEVGİ bence en büyük kolonu oluşturuyordu. Bağırmadan, hoşgörü sokağında, SEVGİ şehrinde oluştu her şey. Aynen anne, baba ünvanını hak etmiş değerlilerimizin bize gösterdiği gibi.

Sevginin tüm yürekleri sarması dileği ile…

Sevgi ile kalın.

YORUMLAR

  • 2 Yorum

Son Yazılar