"Zillet"in Fotoğrafını Gördün mü?
Prof. Dr. Hasan Kalyoncu

Prof. Dr. Hasan Kalyoncu

"Zillet"in Fotoğrafını Gördün mü?

29 Ocak 2019 - 16:22

Ülkücü Hareket 12 Eylül 1980 sonrası, çok ağır zulümler ve unutulmaz işkenceler yaşadı. Zindan Türk Milliyetçisinin kaderinde ilk kafasını kaldırdığı günden beri vardı. İşkenceyi, hepsi Rahmet-i Hüda’ya giden Türkeş, Atsız, Togan, Tevetoğlu …daha niceleri tabutluklarda yaşadılar.

12 Eylül, başka bir şeydi. Mamak başka bir dünya. İşkence sadece “fonksiyonel” bir sorgu yöntemi değil, bir intikam aracıydı orada. O günleri çocuk aklıyla yaşayanlar bile, ağabeylerden öğrendik ki, orada sadece tutukluya değil anasına, babasına, bacısına, karısına, çocuğuna… kısaca kimi varsa dünya üstünde kıymetlisi, ona da bilfiil işkence edildi.

Mazlumların feryadı duvarları aşamadı, yürek yangınları bütün bir topluma psikolojik işkenceyi taşıdı. Başkalarının arsızlığından utanan ve mahremiyeti kalmayan insanlar; insanlıktan utandılar.

Bu Mamak, Ankara’da bir ilçe adı sanılmasın. Mamak, cehennem. İki zebani başı da burada, iş başındalar. Sıkıyönetim Başsavcısı Albay Nurettin Soyer, Mamak Askeri Cezaevi Müdür Raci Tetik. Bunlara bela bile okumaya gerek yok. Boynuzlu koyundan boynuzsuz koyunun hakkını soracağından emin olduğumuza inanıyoruz.

***

Tuttular, CHP Genel Merkezi bu tatsız hatıraların tozunu silkelediler. Nurettin Soyer’in oğlu İzmir’de Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilecekmiş.

Tamam. Tercih kendilerinin. Fakat mahdum bey, babasıyla gurur duyduğunu da söylemez mi? Üstelik hukukçu kimliğiyle. Yaralarımız o zaman kanamaya başladı.

Mazlum ülkücü ise, işkenceciyi kahraman sayan bir anlayış mı, İzmir’i yönetecek? Yoksa babasının suçlarından dolayı evladını yargılamayalım. Yargılamadık da bunca zaman. Keşke yaralarımızın kabuğunu kaldırmasalardı.

***

Oğul Soyer, hali hazırda bir ilçemizde zaten Belediye Başkanlığı yapıyordu. “Baban kim?” diye sormamıştık. Zorla sordurdular.

Diyarbakır Sur Belediyesi ile Seferihisar Belediyesi de kardeş şehir olmuşlar. Bunda da bir şey yok. Ta ki, Sur Belediyesinin terörist başkanı görevden alınınca, kanı depreşmiş olmalı, mahdum bey çukur eylemlerine müdahale edilince zıplayıvermiş.

“Sur’a bizi almıyorlar, bir şey yapamamak bizi kahrediyor.”

“Sur’a kayyum darbedir”

“HDP’nin yanındayım”

İzmir’de Büyükşehir Belediye Başkan adayı, işte böyle demiş.

***

Seçimlere partiler ittifaklar halinde giriyorlar. Bir tarafta, milletin bekası için buluşmuş ve işi pazarlığa dökmeyen bilge bir Liderin aldığı inisiyatifle oluşmuş MHP ve AKP’den oluşan Cumhur İttifakı. Karşıda da rant paylaşımı için pazarlıkları sabahlara kadar süren ve kendi kendine Millet İttifakı diyen diğerleri var.

Sayın Bahçeli, bunlar için “Zillet İttifakı” diyordu da, bunlar sadece hakaret sanıyorlardı. İzmir, bu ittifak adına zilletin portresi haline geldi. İzmirli de bu zillet fotoğrafını ayan beyan görmektedir.

Geçmiş günlerde MHP’ye “Ülkücülükten uzaklaştı” suçlaması yaparak kendilerine çanak tutacak kapı arayanlar, bu zilleti tevil etmeye uğraşıyor. Kolay gelsin diyemeyeceğim, beter olsunlar.

Zira sizin çıkar hesaplarıyla yaptığınız pazarlıklar sizi bağlar, ben sağduyulu Türk insanının feraset ve basireti ile hareket edeceğinden şüphe etmiyorum.

***

Düne kadar İP’te“iyilik” bulacağını sanan, bir şekilde onlara güvenen ve onlardan memleket hizmeti uman vatandaşlarımız, işkencecinin övgüler aldığı bir ortamda, kendileri sırtından pazarlık yapanlara pabuç bırakmayacaktır.

Ona, buna, şuna öfkenin değil, “Beka için Milli Karar, Cumhur için İstikrar” çağrısında toplanmanın günüdür.

Şerlerden hayır çıkaran Rabbimiz, önümüzdeki günlerde yurdumuza ve İzmirimize daha güzel günler gösterecektir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar