DEFOLU İZMİR HATTINDAN, EKOLU ÇEŞME HATTINA
Yaşar Yılmaz

Yaşar Yılmaz

DEFOLU İZMİR HATTINDAN, EKOLU ÇEŞME HATTINA

30 Ocak 2019 - 11:10

 Yerel seçimler yaklaşıyor. Başkan adayları meydanlarda kozlarını paylaşacak derken, aday belirleyecekler, bir türlü kozlarını paylaşamıyor. Koca İzmir de yok mudur? İki tane polemik yaratmayacak aday. Ama parti dokusu böyle yanlış örülürse, iğne atsan sivilceye batıyor.

İzmir de aday sayın Tunç Soyer, evliya çelebiye tur bindirmiş, evliya çelebi tarihe geçmiş, yaptığı km nedir ki, Tunç başkan yazılanlara göre 178 kez yurt dışı yapmış, hesaplayın daha fazla km yapmıştır. Evliya çelebi hangi bütçeden finanse edilmiş bilemem, atının yemini otlaklardan bedavaya getirmiştir, sularını dereden, yalaktan. Otel yok o zaman yatak yıldızların altı, yolluk kuru erzak vs. Tunç başkanın finansmanı sanırım belediyeden, at yerine uçağa binersin, sıvı ihtiyacı dereden yalaktan değil ambalajlı markadan, yatak yıldız altından değil yıldızı bol otelden, yolluk heybeden kuru erzak değil muhtemelen lüks restorandan. Ama soralım evliya çelebiye ve Tunç başkana finansman tüyü bitmedikten olmasın, elbette başkan gezecek, görecek eksik bilgisini tamamlayacak, gelip Seferihisar’a uygulayacak. Sanırım eksiği fazla imiş, başkan sayıyı da, rakamı da, finansmanı da açıkla.

 Sosyal demokratlar, darbelere karşıdır. Babası darbeci kadroda ve çok aktif diyorlar. Yola tükürene taammüden adam öldürmeye tam teşebbüsten, idam ister gibi tavırlar sergilemiş. Maşallah orgeneral rütbelerine kafa tutmuş tevatürleri dolaşıyor. Demokrat deniliyor. Ama işkenceden sorumlu deniliyor. Bu kadar yükseğe kafa atarsın madem, atsaydın bir kafada darbeyi durdursaydın. Rahmetli Alparslan Türkeş’i idamla yargılatmaya çalışırsın, sen kime çalıştın sayın hakimim. Başbuğu asmayaancak vatan hainleri yeltenir, Başbuğun ülkesi ve devletinden başka  SEVDASIDA yoktur. Başkan bunu da açıkla.

 Sosyal demokratlar insan sevgisini, yaşam hakkını çok işler, terör örgütü insan katlediyor. Uzantısı da destekliyor. Sende uzantıyı desteklemişsin. Hdp’li Belediyeye kayyum atanması kardeşliğe darbedir demişsin. Başkanım devletin askerini, polisini, öğretmenini, öğrencisini, yoldan geçenini, muhtarını, belediyecisini, köylüsünü, bebeğini öldürmek, kardeşliğe darbe midir, değil midir? Hiç bu ölen masumlar için tepki gösterdin mi?  Kıyıda bir villa emlakçılardan 3.2 milyon tl. Karşısındaki ada 28 dönümmüş 1.3 milyona sattı diyorlar. Arsa m2 si 800-900 tl diyorlar. Adanın m2 si 40-50 tl bandında gitmiş diyorlar.Belkide3.2 milyonluk villanın arsası 56 dönümdür. Açıkla Başkan bunları da açıkla. 

 Baskın Oran hocamız, ömrünü fasarya ermeni soykırımına adadı. Maşallah hiç Ermenilerin durup dururken, komşularını öldürdüğünü anlamadı. Osmanlı çok uluslu bir devletti, sadece Ermenilerin neden tehcir edildiğini anlamadı. Osmanlıda valilik, bakanlık makamındaki ermeni kardeşlerimiz, ermeni çeteleri durdurmak için aracı oldu, ermeni kökenli vatandaşların çete kurup insan öldürmesinin hata olduğunu anladı, hocam anlamadı. Osmanlıda sayıları bir milyonun üzerinde olan ermeni nüfusun bir buçuk milyonunun öldürüldüğünü anladı. Ama Ermenistan da ki nüfusun ve dünyanın her tarafındaki Ermenilerin uzaydan klonlanıp, çoğaltılıp geldiğini anlamadı. Ama Fransa da yaşayan kızı Sırma Oran kardeşimize, ermeni lobisi konuyu çok güzel anlattı.

 Sırma Oran yeşiller partisinden belediye başkan adayı oluyor. Villeurbanne belediye başkanı, hafiften diaspora oyuncağı. Çağırıyor Sırma Oran hanımefendiyi, ermeni soykırımını tanıyor musun diyor.  Evet diyor soykırıma inanıyorum. Birde ermeni cemaatinin temsilcisinin karşısında şehadet istiyor. Sırma hanımefendi onunda karşısında da aşk ile şevk ile soykırıma inandığını söylüyor. Şimdi Lyon da ki Ermeni anıtına git saygı duruşunda bulun diyorlar. Günahı yazanların diyelim, hanımefendi en sonunda mahkemeye gidip birilerini dava ediyor. Kazanıyor da. Sırma Oran Fransa mahkemelerine, bazı şeylerin yanlış olduğunu anlatıp kazanabiliyor. Baskın hocam anladı mı? Müktesabatı bilemem. Kızı babasına anlatabildi mi? Onu da bilemem. Kendi kendini bizim Eko ilan eden aday da Baskın Oran’ın yeğeni. Bir açıklamasında Baskın hocamızı tasvip etmediğini söylüyor. Sanırım oda müktesebatı anlatamıyor. Çeşme’den önce lütfen hocaya anlatsın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olmazsa, Çeşme Belediye Başkanlığı da olmaz. Yanına anlatamazsan Çeşme’ye ne anlatırsın bilemem. ‘’KÖR BİLE GÖREYİM DEMİŞ, SAĞIR BİLE DUYAYIM DEMİŞ’’ toplumuna çakanların aslıda, sureti de  hemen titreyip kendine gelmelidir. Kendine geldiğini de bangır bangır açıklamalıdır. Herkesin kendisi ve çevresini savunma hakkı vardır. Çıksın açıklasın. Herkesinde kendini yönetecek kişileri seçerken araştırıp soruşturmaya hakkı vardır. Yoksa seçersin illeti çekersin beş yıl bu zilleti. Sınırları dışarı bakarak korursun, ama sırtın içeri dönüktür ve kimsenin sırtında gözü yoktur. Arkanı kollamak içinde arkanı taşa dayarsın ya da arkadaşına dayarsın. Boşun dememişler bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye. Tunç başkana bir partinin lideri de destek vermiş. Çok ilginç, sanırım o partide de 12 eylül mağduru olanlar vardır. İşkence veya teşebbüs veya teşvik insanlığa sığmaz. Bildiğim kadarıyla deprem fay hattı İzmir’den Çeşme’ye doğru uzanıyormuş. Faydaki kırılmalar (defolar) bizim ekolojik Çeşmeye yürüdü gibi. 

SAYGILARIMLA.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar