HOROS'UN GÖZLERİ VE SEMBOLLERİN KARDEŞ'LİĞİ .
Yaşar Yılmaz

Yaşar Yılmaz

HOROS'UN GÖZLERİ VE SEMBOLLERİN KARDEŞ'LİĞİ .

25 Mart 2019 - 10:36

İsrail tarihinden gelen, sembollere her zaman önem vermiş ve itina ile kullanıp her yere nakşetmiştir. Devletlerin, örgütlerin, paraların, duvarların yani etkili olabildiği her yerin üzerinede bu sembolleri işlemişlerdir.

 Nedir bu semboller: siyon yıldızı, üçgen içinde göz, iki başlı kartal, yedi kollu şamdan, şaha kalkmış aslan, kuyruğunu ısıran yılan, akasya dalı, ışın saçan kılıç ve sır vermeyen veya konuşmayan Gargat ağacı.  

 Bu sembolleri veya benzerlerini günümüzde kimler kullanıyor,  amaçları nelerdir. Her ulusun, şirketin, devletin kendi tarihinden gelen, sembolleri vardır. Kişiliğini  ve mevcudiyetini köklerine bağlamak isteyenler, taklitçilik yapmazlar. Yapanlar ise sembollerin sahibi ile paydaşlık yaşayanlardır. Amaç ve fikir birliği olmazsa, Süleyman mabedini yapan Hiram ustanın aletlerini, Horos’un her şeyi gören gözlerini, altına gizlenen Yahudileri söylemeyen Gargat ağacını niye kullanasın,varsın sahibi istediği yerde kullansın. Ama sembol sahibinin yan ve alt kuruluşu isen bağlılığını göstermek için alır bu sembolleri kullanırsın.

 Masonluğun ilk temelinin inşaatçı Hiram usta atmış diye kabul edilir. Mason locaları da yukarıda saydığımız bu sembolleri kullanıyor. Dünyanın her tarafına yayılan mason örgütleri, gizliliğe önem veren, dışa kapanık, kadın üye sevmeyen, ritüelleri ve sembolleri olan kuruluşlardır.Değişik ülkelerde yerleşen mason örgütleri ne hikmetse aynı sembolleri kullanıyor. 13 üncü locayı uğursuz diye kurmuyorlar. Otuzun üzerindede derece varmış Masonların bulunduğu toplumlara karışıp, etrafa hakim olma çabaları, köşe başlarını tutma çabalarının meyvelerini acaba hangi ülkeye  hizmettekullanıyorlar.

 Osmanlı da var olan mason locaları, Türkiye Cumhuriyeti kurulunca ortaya çıkıyor ama! 1935 yılında GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞAYA,  Cenova’ya tabiyiz reisimizde Barca Mişon cenaplarıdır deyince, mandacılığı, dışa bağımlılığı, tahakküm altında olmayı sevmeyen Gazi, locaları kapatın emrini veriyor. Kimse, yok canım onlar bir ay önce faaliyetlerine kendileri son verdi demesin, başlarına gelecekleri anlayınca uyuma moduna geçmeyi tercih ediyorlar. 1940 lı yılların ikinci yarısında da tekrar faaliyete geçiyorlar.

 Sembolleri ve davranış şekillerini başka kimler kullanıyor: Gülen  Conference’ninloğosu’da HDP ‘nin  logosu gibi aynı gargat ağacı şeklinde,  ne biçim bir tesadüftür!. fetö yandaşlarının bazı ticari kuruluşlarındada sembol kardeşliği var gibi. Tesadüflerin bir başkası da bu iki benzer ağaçlı örğütün ülkeyi kana ve ateşe boğması veya masum insanların öldürülmesine horos’unherşeyi gören gözüyle değilde, kör gözle bakmaları. 15 temmuzda vatandaşlarını ve ülkesini korumaya yemin etmiş  peygamber ocağı ordumuza sızarak vatandaşlarına kurşun yağdıran hainler.( masonlukta üyelerin yalan söyleme hakkı vardır, ancak birbirlerine değil başkalarına) ellerini  Bayrağımıza koyup, edilen yeminlerde bu sebepten  tutulmamış olabilir

  Bir mason ölünce, zincirin bir halkasının koptuğu farzedilip, mezarının etrafında sağ olan üyeler el ele tutuşup zincir yapıp kopan halkayı tamamlarmış. Bir nevi onarım faaliyeti , boşluk tamamlanmış oluyor yani. Türkiyedeve  Çeşmede Ay ve Yıldızlı Bayrağımız yeter, başka sembollere ihtiyacımız yok. Horos’un gözleri bizi görmesin, kimsede Çeşmenin etrafında el ele tutuşup zincir yapmasın, yoksa zincirin bir baklasını kırar halkayı da bozarlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar