ODED YİNON PLANI VE BÜYÜK İSRAİL
Yaşar Yılmaz

Yaşar Yılmaz

ODED YİNON PLANI VE BÜYÜK İSRAİL

28 Aralık 2018 - 17:53

Batı ittifakının, Osmanlı topraklarında olan ortadoğuda, Yahudi Devleti kurma planı ancak 1948 yılında gerçekleşti. Siyonistler Nil’den Fırat’a kadar vadedilmiş topraklar hevesi için faaliyete başladılar ve 1960 yılında kuzey Irak’ta molla Mustafa Barzani ile irtibata geçtiler.

 Osmanlı imparatorluğu parçalanırken, İngilizler ortadoğuyu 1916 yılında Sykes ve Picot’un cetvelle çizdiği suni sınırlarla, azınlıkların çoğunlukları yönettiği devletler oluşturdular. Geleceğin nifak tohumları ekildi ve tüm bölge istikrarsız bir duruma getirildi. Irak’tasünni  azınlıkşii çoğunluğu, Suriye’de şii azınlık sünni çoğunluğu, Filistin’de Yahudi azınlık Müslüman çoğunluğu yönetecekti. 

Evanjelist ittifakın hiç boş durmayan üyeleri, istihbarat servisleri aracılığı ile bölgedeki Din, Mezhep, etnik kimlik konularını işleyerek, sipariş terör örgütleri ile devamlı çatışma ortamları yarattılar, Osmanlı imparatorluğunun yıkılması ile güçlü ve lider İslam Devletinin kalmaması, Müslümanların ezilmesinin yolunu açmıştı. Bölgenin zengin kaynaklarını rahatça ve hayasızcasömürmektende geri kalmadılar. Yüzyıllarca Osmanlı ile Din ve Irk ayrımı yapılmadan yönetilen topraklar, 100 yıldır her konunun ayrıştığı, çatışmaların bitmediği alanlar haline geldi. İslam için savaştığını söyleyen, düzmece terör örgütlerine baş kestirip, insan yaktırıp,tarihi eserleri tahrip ettirip, güdümlü medyaları ile İslam ile terörü bir arada gösterip, İslamafobi tezgahını insanlarına empoze ettiler.

2010 yılında Arap Baharını patlatıp, ülkeleri karıştırdılar. Yıllardır akıllarındaki sinsi planlarını teorisyenleri ile dile getirdiler, hazırlıklarının sonuçlarını ise şimdi toplamaya çalışacaklar.ABD içindeki parasal ve siyasi yönden güçlü Siyonist lobi, büyük İsrail için bastıryor.

1982 yılında ODED YİNON planı ile Ortadoğu küçük devletlere bölünüp, İsrail ile iyi geçinecek yönetimler peydahlanacaktı. Samuel P. Huntington medeniyetler çatışması teorisinde çatışmayı din eksenine çekti ve İslam ve Çin’i batının  düşmanı olarak gösterdi. Dabiya (Bush) ,Margaret Thatcher, Rumsfeld, Cheney, Perle, Wolfowitz, Nato Gen. Sek.Willy, SSCBnin dağılmasıyla, İslamı yeni tehdit olarak gösterdi. Körfez savaşının ayı lakaplı generali,brifinginde Kuzey Irak ve Türkiyenin Güneydoğusunu haritada gösterip, burada savaş sonrası boşluk oluşacak diye anlattı.ABD’li bir albay kendi dergilerinde 2006 yılında Türkiyeyi kendi toprakları üzerinde işgalci olarak göstermek zevzekliğinde bulundu. Düşünün bu askerlerin ülkelerinin Türkiye ile müttefiklik ve mevcudiyeti koruma sözü var,bu ne haysiyetsizliktir.

 Irak gizli planın ilk parçası, üçe bölünecekti ve kuzeyi tezğaha oturan molla Mustafa Barzaninin oğluna bırakıldı, oda tezgahtaki pozisyonunu bozmadı. planın uzantısı Suriye üzerinden Akdenize inecek bir pozisyondu. Bu arada Suudiler ve BAE gibi ülkelerde güdüme girdiler, ancak Siyonistlerin aklıyla gelecekteki sonlarını hazırlıyorlar.

Trump,  Suriye’den ABD askerlerini çekeceğini açıklayınca, Netenyahu zıpladı ve Türkiyeye saldırmaya başladı fakat cevabınıda alıyor.  İsrailin bu telaşı ve kuyruk acısı neden acaba.  Türkiye İsrailinönünü kesiyor diyemi yoksa. Aslında İsrailin  planıbozulsada yeni planlar üretecektir, bunu hiçbir zaman unutmayalım.

 Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu coğrafyada, bu sinsi planları bozma anlamında dik duran tek devlettir. Akdenize inme planını askeri bir harekatla bozdu. Şimdi kuyruk uzantılarını kesmek için hazırlanıyor, sonraki aşama orta bölgenin yarılması ve yılanın başının ezilmesidir. Türkiye bunu yapacak azim ve iradeye sahiptir. Bu vakur duruşun, erken öten horozun başını nasıl ezdiğini hatırlayalım lütfen. Suriyenin gelecekteki pozisyonunu belirleyecek en etkili güç pozisyonunu elde eden Türkiye, ileride mutlaka özellikle İran ile ve Esed  konusunda Rusya ilesıkıntı yaşayacaktır. Üstesindende gelecektir.   SAYGILARIMLA.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar